Wiadomości

Złodzieje Volkswagenów i Audi

Wg danych KGP w 2012 roku, do końca III kwartału pierwsze miejsce wśród kradzionych w Polsce samochodów zajmował VW, dokładnie model Golf.

W ogóle w pierwszej 10. najczęściej kradzionych aut było najwięcej z grupy VW. Poniżej lista modeli wraz z miejscem wskazującym na największą ilość zagubień.

1. Volkswagen Golf

2. Volkswagen Passat

3. Audi A4

4. Audi A6

5. Honda Civic

6. Skoda Octavia

7. Fiat Cinquecento

8. Volkswagen Touran

9. Seat Leon

10. Audi A3

W tym roku widać, że tendencja raczej się nie zmieni. Właśnie kilka dni temu sokołowscy policjanci z wydziału kryminalnego kryminalni wpadli na trop szajki trudniącej się kradzieżami samochodów osobowych z grupy volkswagena. Dzięki współpracy z policjantami z Białej Podlaskiej i funkcjonariuszami Straży Granicznej, udowodniono blisko 50 kradzieży samochodów. Dwie osoby zostały aresztowane na trzy miesiące.

Funkcjonariusze zabezpieczyli tam części od VW Golfa skradzionego na terenie Sokołowa, jak również części od kilkunastu samochodów skradzionych głównie na terenie Unii Europejskiej. Dzięki współpracy z policjantami z Białej Podlaskiej i funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowano łącznie cztery dziuple samochodowe, gdzie ujawniono dwa kompletne samochody pochodzące z kradzieży oraz podzespoły od innych kradzionych samochodów z grupy volkswagena.

Do tej sprawy zatrzymano trzy osoby a dzięki policyjnym ustaleniom udowodniono im blisko 50 przypadków kradzieży lub usiłowań kradzieży samochodów marki Volkswagen lub Seat w okresie od 2011 do 2013 roku na terenie Sokołowa Podlaskiego, województw lubelskiego i podlaskiego oraz z terenu Unii Europejskiej, w tym 14 na terenie samego Sokołowa Podlaskiego. Podczas prowadzonego postępowania policjanci ustalili również, że złodzieje próbowali ukraść volkswagena golfa koloru srebrnego z osiedlowego parkingu przy ul.8-go Sierpnia w Sokołowie Podlaskim, jednak zostali spłoszeni przez załączony alarm. Skradzione samochody były rozbierane, a części sprzedawane na portalach aukcyjnych oraz na giełdzie samochodowej.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na aresztowanie dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa podlaskiego w wieku od 28 do 36 lat, a wobec trzeciego zastosowano policyjny dozór.

Policja.pl