Wiadomości

Tyle kosztuje nowy Focus

Ford przedstawił cennik nowej generacji Focusa w Polsce. Za najtańszą wersję, hatchback o nazwie Ambiente  trzeba będzie zapłacić 60 700 zł.

Za tą cenę można mieć Focusa wyposażonego w silnik benzynowy Duratec o pojemności 1.6 l oraz mocy 105 KM. Za dopłatą do kwoty 68 200 zł dostępny jest silnik diesla TDCi o pojemności 1.6 l, generujący moc 95 KM.

Nowy Ford Focus sprzedawany będzie w sumie w trzech odmianach nadwozia: wspomniany hatchback, sedan z cenami rozpoczynającymio się od 61 700 zł oraz kombi od 63 700 zł.

W wersji o nazwie Trend, której cena początkowa wynosi 71 950 zł będzie można nabyć silnik EcoBoost, który z niewielkiej pojemności 1.6 l pozwala uzyskac moce 150 KM oraz 180 KM.

Dodatkowo Ford oferuje odmiany Trend Sport oraz Titanium

W wyposażeniu podstawowym, czyli już od wersji Ambiente w nowym focusie znajdują się m.in.: centralne zamykanie drzwi pilotem, elektrycznie sterowane szyby przednie, elektryczne boczne lusterka z obudową w kolorze nadwozia oraz zintegrowanymi kierunkowskazami, system bezkorkowego wlewu paliwa Ford Easy Fuel.

Dodatkowo zamontowane są układy: elektronicznej stabilizacji toru jazdy ESP oraz system kontroli trakcji TA, awaryjnego hamowania EBA, boczne i czołowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera z przodu, boczne kurtyny powietrzne chroniące osoby siedzące z przodu oraz na tylnych fotelach.

Ford