Wiadomości

Toyota Auris Touring Sports

Toyota Auris Touring Sports w wersji kombi zostanie oficjalnie zaprezentowana na genewskim salonie motoryzacyjnym już w marcu, moment debiutu pokrywa się z prezentacją VW Golfa kombi oraz Skody Octavia kombi, które najprawdopodobniej będą głównymi rywalami na rynku.

Toyota Auris Touring Sports jest pierwszym modelem kombi w całej gamie Auris’ów. Auto produkowane w Wielkiej Brytanii jest pierwszym samochodem w tej klasie wyposażonym w hybrydowy układ napędowy.

Toyota Auris Touring Sports

Rozstaw osi w stosunku do hatchbacka nie zmienił się, wynosi 2,600 mm, natomiast nowy model jest dłuższy o 285 mm.Dodatkowa przestrzeń w kombi daje teraz 530 litrów pojemności bagażnika, a po złożeniu siedzeń można uzyskać w sumie 1 658 litrów, dla porównania Ford Focus kombi oferuje odpowiednio 476 i 1 502 litry pojemności bagażnika. W wyposażeniu można znaleźć szybki system składania tylnych siedzeń Easy-Flat, dwu-poziomową podłogę, dwukierunkowo zasuwaną plandekę bagażnika. We wszystkich wersjach jest jeszcze siatka ułatwiająca mocowanie bagażu, zaczepy do toreb na zakupy, gniazda zasilania 12V.

Pierwsze modele w sprzedaży otrzymają silniki benzynowe o pojemnościach 1,3 litra, 1,6 litra oraz diesla 1,4 D-4D. W hybrydowym układzie napędowym zamontowany będzie silnik spalinowy 1,8 litra wraz z elektrycznym, dzięki takiemu połączeniu maksymalna moc wyniesie 134 KM, a przyspieszenie do 100 km/h – 10,9 sekund.

Toyota Auris Touring SportsW Wielkiej Brytanii ceny Toyoty Auris Touring Sports zostaną opublikowane w lipcu.