Wiadomości

Samochód Roku Klasy Premium

Jaguar XF po raz czwarty z rzędu otrzymał tytuł „Best Executive Car” przyznawany przez prestiżowy brytyjski miesięcznik motoryzacyjny „What Car?”. Od 2008 roku model otrzymał łącznie ponad 80 nagród.

„Jaguar XF od momentu wprowadzenia nieustannie cieszy się uznaniem klientów oraz specjalistów w dziedzinie motoryzacji. Nasza filozofia tworzenia samochodów skupia się na dwóch aspektach – luksusie i sportowych osiągach. Cieszymy się, że przez cztery kolejne lata Jaguar XF jest niepokonany w swojej klasie” – powiedziała Karolina Sobkowiak, Brand Manager Jaguar.

Jaguar XF posiada wygodne miejsce dla pięciu dorosłych osób, obszerne schowki i bagażnik o pojemności 540 litrów (z zamontowanym systemem Tyre Repair). Wnętrze samochodu, wykończone z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości, utrzymane jest w stylu sportowego luksusu.

Jaguar XF dostępny jest w sześciu wersjach silnikowych od 210-konnego diesla, do najmocniejszego w klasie 510-konnego silnika benzynowego. Każdy z samochodów wyposażony jest standardowo w sześciostopniową automatyczną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy umożliwiającymi ręczną zmianę przełożeń (Jaguar Sequential Shift).

Samochód dostępny jest w czterech opcjach wyposażenia: Luxury, Premium Luxury, Portfolio oraz w najmocniejszej wersji XFR.

Jaguar XF jest laureatem prestiżowych nagród m.in.:

•    “Best Executive Car” 2011, 2010, 2009, 2008 – magazyn „What Car?”

•    „Kobiecy Samochód Roku 2010” – międzynarodowa nagroda przyznana przez kobiety pracujące jako dziennikarki zajmujące się motoryzacją

•    „Kobiecy samochód roku 2008” w kategorii samochód prestiżowy – magazyn „Twój Styl”

•    „Najlepsze w Roku 2008 Auto z Silnikiem Diesla” – magazyn „What Car?”

•    „Najbardziej ekscytujący nowy samochód roku 2007” – magazyn „What Car?”

•    „Design Award” w konkursie Autocar 2007

 38PR