Wiadomości

Nowy Ford Mondeo

Magazyn Autoexpress zaprezentował zdjęcia najnowszego Forda Mondeo. Samochód nawiązuje wyglądem do poprzedniej wersji, jednak wiele elementów jest odświeżonych. Boczna linia nadwozia została poddana większym zaokrągleniom, podobnie przód i tył samochodu, tu też dodano wyrazistsze rysy karoserii. Całkiem inne są przednie reflektory, zmniejszone i jednocześnie agresywniejsze, tylne także poddano zwężeniu.

Zmiana dokonała się również przy błotnikach, zostały uwypuklone, przez co zwiększa się wrażenie masywności pojazdu.

Wg doniesień Autoexpressu pod maską nowego Mondeo znajdą się początkowo silniki o pojemnościach 1.6 i 2.0 litra, zarówno benzynowe jak i diesle, w przyszłości Ford ma zaoferować także jednostkę hybrydową.

Podwozie i układ jezdny to modyfikacja z obecnego Mondeo, z układem sterowania momentem napędowym (ang. torque vectoring), który poprawia zachowanie auta w czasie jazdy na zakrętach zmniejszając podsterowność.

We wnętrzu zapowiadane są wysokiej jakości materiały wykończeniowe, w połączeniu z nowoczesnymi technologiami nowego Mondeo być może pozwoli na pewien stopień konkurencji z droższymi autami Audi czy BMW.

Ford Mondeo ma być oficjalnie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2012 roku, natomiast do sprzedaży trafi w lecie 2012 roku.

Więcej informacji: Autoexpress