Wiadomości

Nowe modele Mazdy w Genewie

Na Genewskim Salonie Samochodowym 2011 Mazda Motor Corporation przedstawia premierowo model koncepcyjny MINAGI. Studium kompaktowego modelu typu crossover-SUV zapowiada wprowadzenie następnej generacji samochodów Mazda, zawierając całkowicie nowe technologie SKYACTIV w zespołach napędowych, podwoziu, nadwoziu i układach zapewniających bezpieczeństwo. Mazda MINAGI reprezentuje nowy motyw projektowy Mazdy „KODO – Dusza Ruchu” i zapowiada ewolucję stylu marki wraz z początkiem jej nowej ery.

Centralne miejsce na stoisku w Genewie zajmują MINAGI i SHINARI, modele koncepcyjne prezentujące motyw projektowy „KODO – Dusza Ruchu”. Dodatkowo, ekspozycja obejmuje technologie Mazdy SKYACTIV: nowe zespoły napędowe, przekładnie, konstrukcje nadwozia i podwozia, które znajdą się w nowej gamie marki. Mazda wprowadza również w Europie nową serię limitowaną modelu MX-5, kultowego roadstera Mazdy, najlepiej sprzedawanego 2-osobowego samochodu z otwartym nadwoziem na świecie, wyprodukowanego dotychczas w ponad 900 tys. egzemplarzy.

Mazda prezentuje w Genewie technologie SKYACTIV, które wejdą do seryjnej produkcji w nowych modelach. Silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem SKYACTIV-G i diesel SKYACTIV-D radykalnie zmniejszają zużycie paliwa i obniżają emisję, podczas gdy 6-biegowa skrzynia automatyczna SKYACTIV-Drive i skrzynia ręcznie sterowana SKYACTIV-MT poprawiają osiągi i wyczucie prowadzenia oraz zmniejszają zużycie paliwa. Nadwozia SKYACTIV-Body są lekkie, sztywne i bezpieczniejsze, a SKYACTIV-Chassis to lekkie podwozie nowej generacji. Wszystkie te rozwiązania przyczynią się do poprawienia średniej ekonomiki paliwowej samochodów Mazda sprzedawanych na świecie o 30% do 2015 r. (w porównaniu z 2008 r.)

Mazda SHINARI

Mazda SHINARI to studium 4-drzwiowego, 4-osobowego sportowego modelu o linii wyrażającej napięcie, zwinność i moc. SHINARI doskonale przekazuje założenia nowego designu Mazdy KODO w zgrabnej i ożywionej postaci.

Pojazd koncepcyjny Mazda MINAGI, mający swoją światową premierę, reprezentuje połączenie nowych technologii SKYACTIV ze stylizacją KODO, zamkniętych w kompaktowym crossoverze-SUV, zapowiada zupełnie nową generację modeli Mazdy. MINAGI jest drugim samochodem zaprojektowanym w myśl KODO, po Mazdzie SHINARI debiutującej w ubiegłym roku. Te dwa pojazdy zwiastują przyszłość designu Mazdy.

Mazda Minagi

W Genewie Mazda prezentuje także nową edycję specjalną MX-5 na rynki europejskie. Ta seria limitowana ma unikalne cechy i wyjątkowy kolor nadwozia, nadające bardziej szlachetny styl światowemu bestsellerowi wśród dwuosobowych samochodów sportowych o otwartym nadwoziu, dostępnemu z miękkim dachem składanym i jako roadster-coupe.

Mazda