Wiadomości

Nowa sportowa Alfa Romeo

Alfa Romeo przedstawiło nowy model sportowego auta, który dostał oznaczenie 4C. Jest to 2 osobowy kompakt, z napędem na tylne koła oraz silnikiem umieszczonym centralnie.

Nowa Alfa korzysta z doświadczenia i rozwiązań bazujących na modelu 8C Competizione, co przejawia się także w jej wyglądzie zewnętrznym. Zamierzeniem włoskiej firmy jest wprowadzenie tego auta nie tylko na rynki europejskie, ale również wielki powrót do Stanów Zjednoczonych.

W konstrukcji Alfa Romeo 4C zastosowane zostały rozwiązania spotykane często w innych samochodach sportowych, np. włókno węglowe, aluminium, napęd na tylne koła, dodatkowo skorzystano z własnych technologii, tu można wymienić silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, stworzony ze stopów aluminium, który stanowi ewolucję jednostki używanej wcześniej w Giulietta.

Alfa Romeo 4C

Posiada także podwójny, ciągły rozdzielacz faz rozrządu, turbosprężarkę oraz system kontroli „Scavenging”, który redukuje efekt tzw. „turbo dziury”.

Za przeniesienie napędu odpowiada zaawansowana skrzynia biegów „Alfa TCT” z podwójnym suchym sprzęgłem oraz systemem Alfa Romeo D.N.A. wzbogaconym o nowy tryb „Race”. Może być także sterowana w trybie sekwencyjnym przy użyciu łopatek umieszczonych pod kierownicą.Alfa romeo 4C

O wnętrzu nie wiele można jeszcze powiedzieć, wiadomo tylko, że wykorzystano w jego budowie włókno węglowe, co na pewno wpłynie na niepowtarzalny klimat podczas jazdy nową Alfą Romeo4C.

Samochód zostanie zaprezentowany w marcu na Salonie w Genewie.

Fiat, am