Wiadomości

Motor Show 2011

Jedna premiera światowa, czternaście premier polskich, łącznie około 800 eksponatów zaprezentowano podczas targów Motor Show, które odbyły się w Poznaniu w dniach 18-20 marca. Targi relacjonowane przez wszystkie największe polskie media odwiedziło rekordowe 46 tysięcy zwiedzających.

W Poznaniu po raz pierwszy świat ujrzał zjawiskowe Maserati stworzone przez niemiecką fabrykę Mansory, które pochwaliło się także stworzonym z włókna węglowego Cyrusem wykonanym na bazie Aston Martin DB9. Swoje najnowsze samochody, po raz pierwszy w Polsce zaprezentowały takie marki jak m.in.: Bentley, Audi, Hyundai, Peugeot, Toyota, Ford, Grecav, Mercedes,, BMW, Chevrolet, Lexus. Tryumfy święciły także motocykle, a wśród nich premierowe Ducati, Yamaha oraz BMW.

Wyjątkową atmosferę gwarantowały przygotowane z rozmachem stoiska, wśród których prym wiodły kilkusetmetrowe wystawy przygotowane przez Fiat Auto Poland oraz Kulczyk Tradex. Rzesze klientów przyciągnęła rewelacyjna oferta cenowa na samochody Fiata przygotowana wyłącznie na okazję Motor Show. Niesamowitych wrażeń dostarczyła multimedialna, nowatorska w skali europejskiej, nowoczesna prezentacja Volkswagena Passata.

Nie mniejszym zainteresowaniem publiczności cieszyły się także eksponaty zabytkowe, których w liczbie 150-ciu pochodziło z bogatej kolekcji Automobilklubu Wielkopolski.

Różnorodny i atrakcyjny program wydarzeń uzupełniały wydarzenia w Miasteczku Rodzinnym oraz tory: gokartowy i dla quadów. 46 000 zwiedzających uczestniczyło w dziesiątkach konkursów i zabaw. Ten najważniejszy wygrał Jarosław Stachowiak, który stał się posiadaczem pięknej Alfy Romeo MiTo.

Wznowione w roku 2010 targi Motor Show rozwijają się wyjątkowo dynamicznie. Rodzinna i interaktywna formuła targów spotkała się rewelacyjnymi ocenami gości i wystawców a olbrzymie zainteresowanie ze strony wszystkich największych ogólnopolskich potwierdza słuszną drogę obraną przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Kolejna edycja Motor Show odbędzie się w Poznaniu w dniach 23-25 marca 2012, a tegoroczny sukces to dla nas najlepsza z możliwych motywacji do dalszej pracy. Mamy wobec Was wszystkich – zwiedzających, wystawców, mediów – dług wdzięczności. Spłacimy go z nawiązką za rok. Do zobaczenia!

Dariusz Wawrzyniak

Project Team

Motor Show – Największe Motoryzacyjne Show w Polsce