Wiadomości

Hybrydowy Yaris – ceny

Nowa Toyota Yaris w wersji hybrydowej jest jednym z najtańszych obecnie sprzedawanych aut z tego rodzaju napędem. W Wielkiej Brytanii ceny zaczynają się od ok. 15 000 GBP.

Hybrydowy Yaris został przedstawiony na niedawnym salonie motoryzacyjnym w Genewie. Wyposażony jest w 1,5-litrowy silnik benzynowy oraz elektryczny, suma osiąganej mocy wynosi 100 KM.

Jak twierdzi Toyota, nowy Yaris emituje 79 g/km CO2, natomiast minimalne spalanie wynosi 3,5 l/100 km.

W wyposażeniu standardowym wersji T3 znajdują się m.in. przednie elektryczne szyby, dwu-strefowa klimatyzacja, siedem poduszek powietrznych oraz system ABS i automatyczna przekładnia biegów CVT.

W wersji T4 dodatkowo montowane są 15-calowe felgi, przednie lampy przeciwmgielne, tylne lampy LED, klamki i lusterka boczne w kolorze nadwozia, tylna kamera, system komunikacji za pomocą USB i Bluetooth.

Natomiast najmocniejsza odmiana oznaczona T Spirit oferuje 16-calowe felgi i system kontroli trakcji, a także automatycznie włączane oświetlenie przednie, wycieraczki z czujnikiem deszczu, pół-skórzaną tapicerkę, wszystkie szyby otwierane elektrycznie oraz tylny spoiler.

Hybrydowa Toyota Yaris może już być zamawiana u europejskich dealerów, a w połowie roku mają rozpocząć się pierwsze dostawy do klientów.

am