Wiadomości

Gran Turismo Polonia – relacja

Ponad sto samochodów GT, ponad dziesięć tysięcy kibiców i niezliczona liczba słów zachwytu – tak w skrócie można określić to co działo się w niedzielę, 3 lipca, na ulicy Arcybiskupa Baraniaka w Poznaniu. Pomimo porannych opadów deszczu, ostatecznie pogoda dopisała. Wszystko to sprawiło, że siódmą edycję Gran Turismo Polonia z pewnością można zaliczyć do udanych.

Niedzielne moto-show na ulicy Baraniaka w Poznaniu otworzyło siódmą edycję Gran Turismo Polonia – jedynego w swoim rodzaju wydarzenia motoryzacyjnego w Polsce. Pomimo porannych opadów deszczu, organizatorom udało się zebrać przy poznańskiej Malcie ponad 10.000 fanów motoryzacji, którzy podziwiali popisy najpiękniejszych, najszybszych i najdroższych samochodów świata.

 – Tegoroczna frekwencja po raz kolejny utwierdza nas w przekonaniu, że Poznań to wyjątkowe miejsce na mapie motoryzacyjnej Polski, a nawet Europy. Nigdzie indziej nie ma tak wspaniałej atmosfery. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili dzisiaj z nami niedzielne popołudnie – mówił po zakończeniu ulicznych pokazów Peter Ternstrom, pomysłodawca i organizator imprez z cyklu Gran Turismo Polonia.

Przed godziną 15.00 na ulicę wyjechały pierwsze samochody, a chwilę później, punkty widokowe zapełniły się kibicami. W akompaniamencie muzyki serwowanej przez poznańskich didżei Kalwiego i Remiego, supersamochody wyciskały z piekielnie mocnych silników ostatnie poty, aby w ten sposób podziękować przybyłym na miejsce poznaniakom. Wśród ekskluzywnych maszyn brylowały takie modele jak Lamborghini Murcielago, Ferrari 458 Italia, Ferrari 430 Scuderia, Porsche GT3RS, Ariel Atom, Nissan GTR, Ford Mustang Shelby 63’, Chevrolet Corvette, Dodge Viper czy brytyjskie Lotusy Evora. – Udało nam się pobić frekwencyjny rekord liczby samochodów, co bardzo nas cieszy.

Gran Turismo Polonia staje się coraz bardziej popularnym zlotem, dlatego liczymy, że kolejne edycje przyciągną jeszcze więcej, jeszcze bardziej wyjątkowych samochodów. Teraz przed nami 3 dni zamkniętej imprezy na Torze Poznań, podczas której szczęśliwi zwycięzcy konkursów będą mogli przejechać się samochodem GT , a właściciele aut będą szkolili umiejętność prowadzenia swoich sportowych bolidów – zapowiada Justyna Tuga z poznańskiego Autimu, współorganizatora imprezy. Jeden z pasażerów sportowego Lotusa Evory został wylosowany w trakcie niedzielnego spotkania. Wielu innych fanów GTP opuszczało ulicę Baraniaka z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i patronów imprezy.

Dla tych, którzy chcą jeszcze raz przeżyć niedzielne pokazy, oraz tych nie mieli możliwości odwiedzenia ulicy Baraniaka w niedzielę, już wkrótce w Internecie pojawią się zdjęcia i filmy przygotowane przez organizatorów. – W tym roku, postaramy się także przygotować ciekawy materiał z zajęć na Torze, aby przybliżyć naszym fanom drugą część Gran Turismo Polonia. W przyszłości również tutaj chcielibyśmy zaprosić, przynajmniej część z nich. Mamy nadzieję, że nam się to uda – zapowiada Peter Ternstrom. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia facebook.com/GranTurismoPolonia.

Highlite, wszystkie fot. Kuba Sechawer