Wiadomości

Francuski koncept

DeZir, tak nazwano koncepcyjny model elektrycznego Renault, którego premiera odbędzie się na Paryskim Salonie Samochodowym.

Jak widać w ostatnich czasach Renault coraz bardziej kieruje swoje projekty ku przyszłości, jak np. Megane coupe Concept, czy Z.E. Concept, co bardzo cieszy, zwłaszcza, że większość nowych samochodów zmienia się bardzo powoli i czasami przydaje się nieco świeżości w postaci właśnie konceptów.  

Renault DeZire jest autem o wyjątkowo futurystycznych kształtach, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Tył i przód wyglądem przypominają trochę Audi R8, ale w bardzo przyszłościowej wersji, natomiast linia boczna nasuwa skojarzenia z Hondą CR-Z, jednak o bardziej łagodnej i zaokrąglonej sylwetce, sprawiając wrażenie małego, sportowego auta.

Ogromną ciekawostką jest wnętrze. Tutaj nie ma wątpliwości, że Renault poszło dosyć daleko w przyszłość, za to wydaje się, że bardzo trafnie. Wygląd wnętrza sprawia, że w takim samochodzie można poczuć się prawdziwie indywidualistą.

Pomimo, że samochód posiada sam silnik elektryczny, to cechują go świetne osiągi. Moc 150 KM i 226 Nm powala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 5s! Maksymalna prędkość jest na zadowalającym poziomie 180 km/h. Autem będzie można przejechać na jednym ładowaniu 160 km.

Renault DeZire