Wiadomości

Ceny Kia Picanto 2011

Kia Motors Polska zaprezentowała cennik swojego najnowszego i najmniejszego modelu w ofercie – Picanto. W podstawowej wersji auto będzie kosztować poniżej 30 tys. złotych. Nowe Picanto oferowane po raz pierwszy w dwóch wersjach, 3- i 5-drzwiowej, ma za zadanie zyskać całkowicie nową pozycję jednego z najbardziej atrakcyjnych pojazdów w miejskim segmencie A.

Picanto w odmianie trzydrzwiowej, która pojawi się w polskich salonach pod koniec wakacji, została wyceniona na 29.900 złotych. Druga para drzwi wymaga dopłaty 1.500 złotych i ta wersja jest już dostępna u dealerów.

Nowe Picanto dostępne jest w 3 wersjach wyposażenia M/L/XL. Na uwagę zasługuje w tym miejscu bardzo bogate wyposażenie dostępne już w wersji podstawowej. Obejmuje ono między innymi: 6 poduszek powietrznych, elektryczne wspomaganie kierownicy, ABS/BAS, światła do jazdy dziennej, zdalnie sterowany centralny zamek z alarmem i funkcją ryglowania zamków, komputer pokładowy, lakierowane zderzaki, 14” koła stalowe oraz przygotowanie do montażu radia wraz z 4 głośnikami. Klimatyzacja manualna wymaga dopłaty 3.000 zł (standard dla wersji XL), a automatyczna skrzynia biegów (dostępna tylko w wersji 1.2) 4.000 zł.

Ciekawą na naszym rynku propozycją, która z pewnością odniesie duży sukces rynkowy, jest Picanto z fabryczną instalacją LPG. Ten model wyceniony został na 34.490 zł w wersji 3-drzwiowej lub o 1.500 zł więcej w wersji 5-drzwiowej. Wersja LPG wyposażona jest w zbiornik na gaz o pojemności 35 litrów oraz dodatkowo zbiornik na benzynę o pojemności 10 litrów, co umożliwia przejechanie do 150 km po zużyciu całego gazu

Dodatkowo klienci mają możliwość tworzenia indywidualnej specyfikacji gdyż Kia oferuje aż 11 opcji wyposażenia, 9 atrakcyjnych kolorów nadwozia oraz 2 kolory wnętrza. Dzięki temu osoby decydujące się na zakup Picanto mogą dostosować specyfikacje do swoich potrzeb, a oferta produktowa Picanto wyznacza nowe trendy w segmencie aut miejskich. W ofercie najnowszego modelu Kia znalazły się opcje wyposażenia oraz rozwiązania, które dotychczas były znane z segmentu Premium takie jak światła LED, system „inteligentny kluczyk” czy bluetooth z systemem komend głosowych.

Kolejnym atutem Picanto jest gama nowoczesnych silników benzynowych. Dostępne będą trzy wersje silnika Kappa. Jednostka czterocylindrowa o pojemności skokowej 1248 cm3 oferująca moc 85 KM i moment obrotowy 121 Nm to najmocniejsza z nich. Do wyboru są jeszcze dwie jednostki trzycylindrowe o

pojemności skokowej 998 cm3 – z silnikiem benzynowym oraz bezkonkurencyjny silnik benzynowy z fabryczną instalacja LPG. Wersja benzynowa osiąga moc 69 KM i moment obrotowy 95 Nm, a wersja z LPG moc 82 KM i moment obrotowy 94 Nm.

Nowe Picanto jest teraz samochodem znacznie bardziej stylowym, a jednocześnie komfortowym w porównaniu z poprzednikiem. Jego długość całkowita wzrosła o 60 mm (do prawie 3,6 m), co w połączeniu z przemyślaną konstrukcją wnętrza oznacza większą przestrzeń na nogi kierowcy i przedniego pasażera (o 36 mm) oraz zwiększoną do 200 litrów (tj. o 27 %) objętość ładunkową bagażnika. Powiększony rozstaw osi (15mm) skutkuje znacznie wyższym komfortem jazdy. Dopracowanie detali nadwozia pozwoliło obniżyć współczynnik oporu aerodynamicznego Cd do wartości 0,31, pozostawiającej większość pojazdów segmentu A daleko w tyle.

Kia