Wiadomości

3.6 l w policyjnych Skodach

12 nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami i supernowoczesny Ambulans Monitoringu Wizyjnego wyjadą na warmińsko-mazurskie drogi. Radiowozy to Skody Superb sedan 3,6 FSI 4×4, o pojemności silnika 3597 cm, mocy – 191 kW, maksymalnej prędkości 250 km/h, przyspieszeniu – 6,5 s, automatycznej skrzyni biegów i silnikach zasilanych benzyną bezołowiową.

Adam Kornacki dziennikarz TVN Turbo powiedział o nich „to limuzyna zapewniająca bezpieczeństwo i komfort pracy policjantom”. Mowa o Skodach Superb sedan 3,6 FSI 4×4. 12 takich aut wyposażonych w wideo rejestratory, które trafią do policjantów z Warmii i Mazur. „Mała komenda na kołach”, tak z kolei policjanci określają supernowoczesny Ambulans Monitoringu Wizyjnego. Ruchome stanowisko kierowania o wartości 1,5 mln złotych trafi do Sztabu Policji KWP w Olsztynie. Zakup kolejnych nowoczesnych aut dla warmińsko-mazurskiej Policji jest możliwy dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.

Trochę o samych autach: skody superb sedan 3,6 FSI 4×4, o pojemności silnika 3597 cm, mocy silnika – 191 kW, maksymalnej prędkości 250 km/h, przyspieszeniu – 6,5 s, automatycznej skrzyni biegów, silnik zasilany benzyną bezołowiową.

Na wyposażeniu auta mają także umieszczone za tylną szybą pojazdu ledowe tablice świetlne do wysyłania poleceń przykładowej treści „STOP POLICJA”, ” JEDŹ ZA MNĄ” , videorejestrator, zestaw komputerowy z drukarką i oprogramowaniem.

Nowe nieoznakowane radiowozy trafią do KWP w Olsztynie, KMP w Olsztynie i Elblągu oraz do Komend Powiatowych Policji w Braniewie, Ełku, Iławie, Nidzicy, Ostródzie, Piszu i Szczytnie. Wartość jednego samochodu to 136 700,00 zł., natomiast wartość umowy to ponad 1 640 000,00 zł.

Policja, fot. Policja