SUV

Suv Hyundai’a z przyszłości

Hyundai zaprezentował szkice koncepcyjnego modelu SUVa o nazwie Curb. Auto wyglądem przypomina Nizzana Qazana, który w wersji produkcyjnej, nieco mniej futurystycznej wystąpił pod nazwą Juke.

Jak widać na szkicach, jest to samochód o nowoczesnych i jednocześnie sportowych liniach nadwozia, sprawiający wrażenie dużego coupe, posiada 5-drzwi, z tym, że przednie są dużo dłuższe od tylnych, co wcale nie przeszkodzi we wsiadaniu pasażerom, ponieważ tylne otwierają się w przeciwnym kierunku niż przednie. Sporych rozmiarów felgi i wysoko umieszczone tylne lampy i zderzaki powodują, że auto ma także terenowy charakter.

Jednak zewnętrznie samochód nie wybiega aż tak wizualnie w przyszłość, jak ma to miejsce we wnętrzu. Patrząc na szkice dopiero po chwili można rozróżnić znane z dzisiejszych aut kształty. Wszystko zlewa się w jedną całość, okraszone nieregularnymi liniami. O ile konsola środkowa, pomimo,  że zawiera dziwnego kształtu wyświetlacz z pokrętłem, można się spodziewać, że służy do wyświetlania i regulacji podstawowych funkcji samochodu, o tyle nie wiadomo co będzie przedstawiał zestaw wskaźników umieszczony za kierownicą.

Także fotele kierowcy i pasażera to nowość w stosunku do dzisiejszych montowanych powszechnie w samochodach. Są cienkie, pokryte jeszcze nie znanym nam materiałem.

W każdym razie auto prezentuje się naprawdę ciekawie, z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje, które powinny pojawić się  wkrótce, ponieważ nowy hyundai zostanie pokazany już w poniedziałek na targach motoryzacyjnych w Detroit.