Volvo - rok 2010 najlepszy | auto | samochody
Środa, 22 Wrzesień 2021
Volvo - rok 2010 najlepszy
Czwartek, 20 Styczeń 2011 08:42

5088 sprzedanych aut - oznacza drugie miejsce Volvo w segmencie Premium* oraz wzrost o prawie 11% w porównaniu do roku ubiegłego.  To rekordowy poziom sprzedaży w historii Volvo w Polsce.


Volvo zawdzięcza tak dobre wyniki modelowi Volvo XC60, na którego zakup zdecydowało się 1941 klientów. Jednak wprowadzone do salonów w sierpniu nowe Volvo S60 także bardzo dobrze przyjęło się na polskim rynku. W ciągu 5 miesięcy sprzedano aż 418 egzemplarzy. W III i IV kwartale 2010 roku to, obok XC60, najchętniej wybierany samochód Volvo. Oprócz modeli S60 i XC60 niesłabnącą popularnością cieszyły się modele S40 i V50, które zostały sprzedane w 1 274 egzemplarzach.

Dzięki tak dobrym wynikom Volvo w Polsce osiągnęło 25% udział w rynku Premium - to najwyższy wynik w ciągu ostatnich 5 lat oraz drugi, po Szwecji rezultat na świecie . Z kolei udział w całym rynku zwiększył się i wynosi obecnie 1,61%. Takie wyniki udało się osiągnąć dzięki bardzo dobremu zamknięciu roku.

 

 

Sprzedaż to jednak nie wszystko. Volvo w 2010 roku oferowało swoim stałym klientom oraz właścicielom samochodów Volvo wiele atrakcyjnych programów zachęcających do korzystania z usług w autoryzowanych punktach dealerskich. Naszą misją jest nie tylko przyciągnięcie klienta atrakcyjną ceną samochodu, ale także dbanie o niego na każdym etapie użytkowania samochodu – powiedział Arkadiusz Nowiński, Prezes Volvo Auto Polska.

 

 

Rok 2010 to także rozwój i wzmocnienie sieci dealerskiej, w tym m.in. otwarcie trzech nowych punktów dealerskich – w Kielcach, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Kielce to nowe miasto na mapie Volvo. Z kolei dla Poznania i Wrocławia to już drugie punkty dealerskie. Ponadto wysoki poziom obsługi i serwisu Autoryzowanych Dealerów Volvo został doceniony w ogólnopolskim badaniu Narodowy Auto Test przeprowadzanym przez Auto Świat. A współpraca importera z siecią została uznana za najlepszą w ogólnopolskim badaniu satysfakcji dealerskiej.

 

Volvo

 

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.