i-MIEV - testy zderzeniowe ADAC | auto | samochody
Środa, 22 Wrzesień 2021
i-MIEV - testy zderzeniowe ADAC
Czwartek, 20 Styczeń 2011 08:28

Inżynierowie z niemieckiego automobilklubu ADAC przeprowadzili testy zderzeniowe elektrycznego Mitsubishi i-MIEV.  Rezultaty okazały się bardzo korzystne dla tego pierwszego na świecie serynie produkowanego auta z napędem elektrycznym.


Podczas zderzenia zaawansowane technicznie systemy bezpieczeństwa Mitsubishi i-MIEV oraz system operacyjny “MiEV OS” wykryły kolizję, wyłączając elementy wysokonapięciowe. Nie doszło także do uszkodzenia 88 baterii litowo-jonowych. Opracowany przez Mitsubishi system operacyjny “MiEV OS” jest zaawansowanym, zintegrowanym systemem zarządzania pracą samochodu elektrycznego, stworzonym w oparciu o know-how firmy mającej kilkadziesiąt lat doświadczeń w budowaniu i ulepszaniu samochodów elektrycznych.W wyniku testów ADAC okazało się też, że bardzo krótka, ale sztywna strefa kontrolowanego zgniotu i-MIEV  pochłania energię zderzenia offsetowego przy prędkości 64 km/h i pokryciu czołowym 40%. Deska rozdzielcza nieznacznie przemieściła się do wnętrza kabiny a przestrzeń na nogi została lekko zdeformowana.  Jednakże przestrzeń przeżycia dla pasażerów pozostała nienaruszona. Prawidłowo zadziałały czołowe poduszki bezpieczeństwa i napinacze pasów.  Dopracowania wymaga konstrukcja kabiny w obszarze dolnych kończyn.W kolejnej części testu, przeprowadzonej zgodnie z  normami amerykańskimi na tył samochodu pod kątem najechała stalowa konstrukcja ważąca  1400 kilogramów i rozpędzona do prędkości 80 km/h. Także podczas tej próby Mitsubishi i-MIEV zachował stabilność.

 

 

  
Samochody elektryczne muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa a żadne kompromisy w tej kwestii nie wchodzą w grę. ADAC domaga się zatem, aby pojazdy elektryczne o lekkiej konstrukcji, które pojawią się w przyszłości na rynku były wyposażane w stabilną klatkę bezpieczeństwa. Kluczową sprawą jest zapewnienie całkowicie bezpiecznej konstrukcji i montażu systemów wysokonapięciowych samochodów z napędem elektrycznym.


 
Takie bezpieczne rozwiązania zastosowano w Mitsubishi i-MIEV. Testy ADAC potwierdziły, że zaawansowane systemy zabezpieczeń Mitsubishi i–MIEV chronią przed porażeniem prądem nie tylko kierowcę i pasażerów pojazdu, ale także ekipę ratowniczą.

 

 

Mitsubishi

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.