Samochody firmowe

Zwycięzca testu flotowego

31 marca ogłoszono wyniki „Prawdziwego Testu Flotowego”, który został zorganizowany przez dwumiesięcznik „Flota Auto Biznes” oraz Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Nominowanych do udziału w teście było 35 samochodów, które sklasyfikowano w 5 grupach. W czterech z nich Volkswageny znalazły się na podium.

W klasie aut dostawczych do 3,5 tony zwyciężył Crafter. Kolejny z użytkowych modeli – VW Caddy – zajął drugie miejsce w kategorii małych aut dostawczych. Drugie miejsce zajął także nowy Passat w segmencie D. W klasie aut kompaktowych na podium uplasował się europejski bestseller – Volkswagen Golf.

60 profesjonalistów zarządzających flotami w Polsce testowało 35 samochodów przez trzy dni. Ich zadaniem było wskazanie pojazdów najbardziej przydatnych do użytkowania w firmie.

vw crafter

Podczas „Prawdziwego Testu Flotowego” samochody są podzielone na pięć segmentów: B, C, D, małe dostawcze i duże dostawcze. Pierwszego dnia samochody przejechały w sumie ponad 4000 kilometrów. Testy rozpoczęły się o godzinie 9, a ostatni samochód wrócił na parking około godziny 19. Do późnych godzin nocnych trwały analizy dotyczące kosztów użytkowania i wrażeń z jazdy.

O sukcesie modeli marki Volkswagen zdecydowały niskie koszty eksploatacji, bezawaryjność oraz wysoka wartość rezydualna.

VW