Samochody firmowe

Międzynarodowy Samochód Dostawczy 2011

Nowy Fiat Doblò Cargo zdobył tytuł „International Van of the Year 2011„, otrzymując 128 na 168 możliwych do zdobycia punktów – tak wysoką ocenę przyznało jury złożone z 24 dziennikarzy, reprezentujących tyleż krajów, a specjalizujących się w branży samochodów dostawczych. To prestiżowe wyróżnienie zostało oficjalnie przyznane podczas uroczystej gali z okazji 63. Edycji Międzynarodowego Salonu w Hanowerze, najważniejszej europejskiej wystawy samochodów użytkowych.

Podczas ogłaszania werdyktu przewodniczący jury „International Van of the Year”, Pieter Wieman, stwierdził: projekt zwycięskiego samochodu przekonał nas pod wieloma względami, ale przede wszystkim zaproponowaną przez Fiata różnorodnością wariantów płyty podłogowej oraz nadwozia, znacznie bogatszą, niż jakikolwiek inny samochód w tej kategorii. W gamie Doblò znalazła się nie tylko wersja z długim rozstawem osi i podwyższonym dachem, ale także wersje kabina z platformą do zabudowy oraz kabina z fabryczną skrzynią ładunkową. Szczególne wrażenie na jurorach zrobił ogromny wybór jednostek napędowych, wśród których znalazł się także turbodoładowany silnik CNG oraz napęd elektryczny. Poza tym jury doceniło też parametry jazdy i wysoki komfort, jaki oferują rozmaite wersje Doblò Cargo.

Lorenzo Sistino, Dyrektor Generalny Fiat Professional, komentując zwycięstwo, powiedział: Nowy Doblò to pojazd pomyślany jako innowacyjny już na samym początku prac projektowych. Doblò oferuje naszym Klientom największe możliwości wyboru, jednocześnie zapewniając niski poziom emisji spalin i najnowocześniejszą technologię w swojej kategorii. Otrzymana nagroda jest dowodem wysokiego poziomu innowacyjności naszych produktów. To zwycięstwo potwierdza naszą umiejętność reagowania na zmieniające się potrzeby Klientów.

Źródło fotografii: https://www.fiatprofessional.com/