Paliwa

Podrobione paliwo

Policjanci z KWP w Szczecinie na terenie powiatu goleniowskiego udaremnili nielegalny proceder przerabiania paliwa. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach i przy wykorzystaniu metod chemicznych odbarwiano olej opałowy, który był sprzedawany jako napędowy. W tej sprawie zatrzymano dotychczas dwóch mężczyzn.
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie na podstawie posiadanych informacji operacyjnych ustalili, że na obrzeżach jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego funkcjonuje nielegalna linia służąca do odbarwiania oleju opałowego. Wstępnie szacuje się, że od kilku miesięcy za pomocą specjalnie skonstruowanych i przystosowanych urządzeń sprawcy przerobili ponad sto tysięcy litrów paliwa, które jako olej napędowy po korzystnych cenach trafiało na lokalny rynek.
Dotychczas w tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. Dodatkowo w momencie zatrzymania przy każdym z nich policjanci ujawnili po jednej sztuce nielegalnej broni. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Aktualnie trwają intensywne czynności mające dokładnie określić ile fałszywego paliwa trafiło do obrotu oraz jakie straty poniósł Skarb Państwa. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

W tej sprawie podejrzani będą odpowiadać za oszustwo oraz naruszenie przepisów karno-skarbowych. Za tego typu przestępstwa może grozić do 8 lat więzienia.

Policja