Paliwa na rynku polskim | paliwa-aktualnosci | paliwa
Piątek, 21 Styczeń 2022
Paliwa na rynku polskim
ImageNa krajowym rynku hurtowym w okresie od 19 do 28 marca Reflex odnotował dalsze obniżki cen oleju napędowego, który staniał w Orlenie o 132 zł/1000l a w Lotosie o 104 zł/1000 l.

 

 

 

źródło Reflex

Hurtowa cena benzyny bezołowiowej 95 w Orlenie jest nieznacznie niższa niż przed tygodniem podczas gdy w Lotosie wzrosła o 56 zł/1000 l. Na weekend spodziewane są podwyżki cen benzyny w rafineriach około 10 - 15 zł/1000 l, oraz jeszcze drobnych korekt na oleju napędowym w dół.

 

Na krajowym rynku detalicznym sytuacja uspokoiła się. W konsekwencji przeceny na rynku ropy i obniżek cen hurtowych, które Reflex notował w okresie od 19 marca ceny na stacjach przestały rosnąć. Stabilizacji cen sprzyjała przerwa świąteczna. Analiza wskazuje, że na części stacji właściciele dokonują obniżek cen paliw nawet kilkugroszowych.

 

W następnym tygodniu, jeśli na rynku światowym nie zostaną odnotowane ponowne gwałtowne wzrosty cen ropy, powinny spaść ceny paliw na stacjach. Obniżki mogą wynieść średnio od 3 do 6 groszy na litrze. Cena benzyny powinna się ukształtować na poziomie 4,30 zł/l, a oleju napędowego spaść do poziomu poniżej 4,20 zł/l.

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.