Minivan

Seat Alhambra 2010

Nowy Seat Alhambra, będący kolejną generacją tego modelu, to auto o funkcjonalności poprzednika, ale całkiem nowoczesnym wyglądzie, którego styl można dostrzec dzisiaj w wielu autach koncernu VW Group.

Seat Alhambra 2010 cechuje się nadwoziem dłuższym o 22 cm i szerszym o 9 cm w stosunku do pierwszej generacji, co przekłada się zarówno na komfort jazdy, jak i na większa przestrzeń bagażową. Dzięki systemowi „Easy Fold”, istnieje możliwość bardzo prostego składania ostatnich rzędów foteli, an których w sumie może podróżować autem do 7 osób.

Do napędu minivana użyte będą silniki benzynowe TSI o mocach 150 KM, 200 KM oraz diesle 140 KM i 170 KM. Są to nowe jednostki, także można spodziewać się po nich dosyć niskiego zużycia paliwa, a także niewielkiej emisji CO2. Potwierdzeniem tego jest system wyłączający silnik, kiedy znajduje się on na tzw. luzie i układ odzyskujący energie w czasie hamowania.

Samochód, jak przystało na dzisiejsze standardy będzie bardzo dobrze wyposażony. Znajdzie się w nim m.in. trzystrefowa klimatyzacja, a więc z podziałem na wszystkie rzędy foteli, elektryczne siłowniki wspomagające przesuwanie drzwi oraz otwieranie tylnej klapy, rozsuwany dach panoramiczny, asystent parkowania, dzięki któremu auto samo zaparkuje w ciasnym miejscu, reflektory biksenonowe z adaptacyjnym układem i wiele innych.

Nowy Seat Alhambra, jako samochód rodzinny, przygotowany został do bezpiecznego przewożenia większej ilości osób. Posiada 7 poduszek powietrznych, układ ABS, ESP, wspomagania hamowania, dzięki czemu prowadzenie auta jest o wiele prostsze, ale jednocześnie dużo bardziej bezpieczne.

am