Minivan

„Najlepszy minivan” roku 2011

SEAT Alhambra został wybrany „Najlepszym minivanem” roku 2011 w Niemczech w kategorii pojazdów importowanych. Tytuł ten nadali mu czytelnicy renomowanego niemieckiego czasopisma motoryzacyjnego auto motor und sport, głosujący w plebiscycie na „Najlepszy samochód”. Wynik ogłoszono na dorocznej uroczystości zorganizowanej w Stuttgarcie. 

Na uniwersalnego i funkcjonalnego minivana marki SEAT oddano 17,7 procent głosów, dzięki czemu hiszpański samochód bez trudu pokonał takich rywali, jak Renault Espace (12 procent) czy Skoda Roomster (11,7 procent). 92 578 czytelników głosowało na pojazdy konkurujące w różnych kategoriach. Wyniki 35. edycji plebiscytu ogłoszono na specjalnej uroczystości przyznania tytułów dla „Najlepszych samochodów”.

Nowy SEAT Alhambra – wprowadzony na rynek we wrześniu 2010 roku – już po raz drugi został doceniony przez niemieckich czytelników. W listopadzie ubiegłego roku duży minivan SEAT-a zgromadził 48 procent głosów w plebiscycie czytelników Auto Zeitung, zdobywając tym samym tytuł „Najlepszego importowanego minivana”. 

Oprócz dwóch niemieckich nagród Alhambra ma na koncie także tytuł najlepszego pojazdu w kategorii minivanów przyznany przez prestiżowe brytyjskie czasopismo What Car?.

SEAT Alhambra nie tylko zrobił wrażenie na specjalistach i czytelnikach, ale także uzyskał znakomite wyniki w testach zderzeniowych Euro NCAP. 5 gwiazdek to maksymalny możliwy wynik. Szczególnie wysoko – na 96 procent – oceniono ochronę osób dorosłych podróżujących Alhambrą. 

Seat