Jak to zrobić

Zadbaj o felgi po zimie

Felga jest elementem, którego głównym zadaniem jest wentylacja układu hamulcowego, warto jednak pamiętać o jej pozostałych właściwościach i zastosowaniach. Nieodpowiednie zabezpieczenie jej przed śniegiem może doprowadzić do zaburzenia balansu kół, co w konsekwencji ujemnie wpływa na przyczepność samochodu oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo, zabrudzenia tego elementu bardzo wyróżniają się na tle srebrnego koloru felgi, co prowadzi do uwidocznienia się zabrudzonych miejsc, a w konsekwencji obniża wygląd i estetykę całego pojazdu.

Aluminiowe felgi są zimą szczególnie narażone na korozję, ponieważ śnieg i sól, które penetrują jej powierzchnię, pozostawiają wyraźne ślady oraz nieestetyczne bruzdy. Regularne czyszczenie i konserwowanie felg prowadzi do zabezpieczenia ich przed wszelkimi niedogodnościami związanymi z aurą pogodową, a także ewentualnych utrudnień, które mogą pojawić się w procesie kierowania pojazdem.

Aluminiowe felgi są nieodzownym elementem składającym się na ogólną estetykę samochodu, jednak rzadko kiedy są kupowane na jeden sezon, ze względu na swoją wysoką cenę. Każdy kierowca, który chce, by ten komponent służył mu dłużej, powinien zwrócić dodatkową uwagę na jego właściwą konserwację, szczególnie zimą, przy ciężkich warunkach panujących na drogach – mówi Krzysztof Małysiak, specjalista ds. rozwoju produktów Autoland. Jesteśmy bardzo dumni z faktu przyznania nam rekomendacji przez AEZ, ponieważ jest to dla nas sygnał, że odbiór naszego płynu wśród kierowców jest bardzo dobry. – dodaje Małysiak.

„Atack do Felg” występuje w postaci działającego w każdej pozycji spryskiwacza.  Jego cena wynosi ok. 10zł. Można go nabyć na stacjach benzynowych oraz w największych sieciach hipermarketów w całej Polsce.

Płyn „Atack do felg”, renomowanej polskiej firmy Autoland, otrzymał rekomendację od ekspertów tworzących markę AEZ, należącą do grupy Alcar. Produkt Autoland jest przygotowywany na podstawie nowoczesnej receptury i posiada zaimplementowane detergenty najnowszej generacji oraz technologię NANO+, co dodatkowo usprawnia jego skuteczność. Atack do felg jest kolejnym produktem Autolandu, który otrzymał rekomendację znanego producenta.

Core PR