Jak to zrobić

Zadbaj o detale

Mycie i woskowanie lakieru samochodów, to czynności powszechne podejmowane przez wszystkich właścicieli pojazdów. Niestety często zdarza się, że w trakcie ich wykonywania zapominają oni o pielęgnacji i konserwacji pozostałych detali wpływających na estetyczny wygląd całego auta, takich jak np. listwy i dodatki zrobione z tworzyw sztucznych.

Elementy te, codziennie wystawiane są na destrukcyjne działanie unoszonych przez koła kurzu i piasku, odpowiadających za powstanie na ich powierzchni nie tylko warstwy brudu, ale nawet drobnych zarysowań. Ponadto narażone są one na szkodliwy wpływ promieni UV, powodujących postępujące blaknięcie, szczególnie gumowych części. Aby przywrócić czyszczonym elementom jednolitą, głęboką czarną barwę warto zastosować czernidła, jak np. Bono Black marki K2. Produkty tego typu zabezpieczają przed utratą koloru, a jednocześnie nabłyszczają na długi czas.

Podczas używania kosmetyków do odnawiania plastików, należy pamiętać, że aby osiągnąć odpowiednie, wymierne efekty, trzeba zachować regularność w działaniu. Tylko w ten sposób można przywrócić pierwotny wygląd czyszczonym elementom. Ponadto nie należy nakładać produktów w pełnym słońcu, ponieważ nie zachowają swoich pierwotnych właściwości.

Cena: ok. 10 zł/500 ml

Publicon