Jak to zrobić

Wytrzymałe klucze

Na rynku dostępne już są wyjątkowo trwałe, objęte aż dziesięcioletnią gwarancją klucze warsztatowe PROLINE HD. Dzięki nim luzowanie zardzewiałych nakrętek i śrub przestaje stanowić problem.

Wyjątkowo długi czas gwarancji klucze warsztatowe PROLINE HD zawdzięczają najlepszej jakości stalom stopowym chromowo-wanadowym (CrV 6140) oraz niezwykle skomplikowanemu procesowi hartowania. Połączenie tych dwóch czynników pozwoliło otrzymać produkt, którego jakość wyznacza nowe standardy na polskim rynku narzędzi ręcznych.

 Każdy, kto miał okazję luzować zapieczone, zardzewiałe śruby lub nakrętki wie, że nie jest to zadanie łatwe. Bardzo często, mimo stosowania wielu prób, połączenie nadal nie daje się rozłączyć. Poświęcony czas, stres, coraz większa siła przykładana do ramienia klucza często powoduje jego trwałe uszkodzenie, a w następstwie konieczność przerwania prac lub użycia wyrafinowanych inwazyjnych metod, takich jak np. rozwiercanie śruby. Klucze z rodziny PROLINE HD charakteryzują się potwierdzoną w szerokich testach trwałością i wytrzymałością pod dużymi obciążeniami. To właśnie wysoka jakość produktu zdeterminowała możliwość objęcia go aż dziesięcioletnią gwarancją producenta. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia każdego użytkownika. Kupując klucze warsztatowe PROLINE HD otrzymuje on produkt, który bezwzględnie pomoże w wielorazowym skutecznym wykonaniu najcięższych prac.  

Jakość profesjonalnych narzędzi marki PROLINE HD docenił także Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team, którego zawodnikiem jest Tomasz Kuchar – jeden z  czołowych polskich kierowców rajdowych. W ramach nawiązanej współpracy narzędzia marki PROLINE HD zostały przekazane ekipie serwisowej zespołu. Są wykorzystywane w czasie przygotowywania samochodu do zawodów oraz na bieżąco w ich trakcie.

– Testy w dziale badawczym są co prawda bardzo wiarygodne, jednak prawdziwą wartość narzędzi poznajemy w trakcie ich codziennej eksploatacji. Zdecydowaliśmy się wyposażyć serwis  Zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team w klucze warsztatowe PROLINE HD, ponieważ rajdy samochodowe to dyscyplina sportu, w której ogromną rolę odgrywa szybkość i precyzja przygotowania samochodu do każdego kolejnego etapu rajdu. Nie ma wówczas czasu na stosowanie wyrafinowanych metod luzowania opornych nakrętek i śrub. Mechanik nie może wykonywać zbędnych czynności. Teraz jestem przekonany, że klucze PROLINE HD znakomicie sprawdzą się w zwykłym, hobbystycznym garażu, warsztacie samochodowym czy też w punkcie serwisowym zlokalizowanym na trasie rajdu – mówi Emil Sieligowski, Brand Menager marki PROLINE w firmie Profix.

Bogactwo rozwiązań

Grupa narzędzi PROLINE HD składa się obecnie z 14 rodzin kluczy, które powinny znaleźć się w  każdym warsztacie samochodowym. Ich zakup w pierwszej kolejności powinni rozważyć mechanicy oraz specjaliści, którzy w swojej pracy często spotykają się z koniecznością demontażu śrub narażonych na intensywne oddziaływanie warunków zewnętrznych. Klucze PROLINE HD doskonale radzą sobie w takich sytuacjach, nie tracąc przy tym swoich walorów.

Cena kluczy PROLINE HD zależy od zestawu i waha się od 80 do 540 złotych. Klucze dostępne są także pojedynczo w szerokiej gamie rozmiarowej.

CorePr