Jak to zrobić

Sposób na uruchomienie silnika zimą

Warto pamiętać, że produkty dedykowane motoryzacji są tak opracowane, by zapewnić ich skuteczne działanie oraz zabezpieczyć części i całe układy w pojazdach przed uszkodzeniem lub innymi skutkami ubocznymi.

Szczególnie starsze silniki typu Diesel, ale i benzynowe, w połączeniu rozładowującym się akumulatorem oraz niską temperaturą mogą mieć problemy z odpaleniem w zimie. Zastosowanie znajdą w tej sytuacji produkty typu samostart. Ich użycie jest łatwe i w pełni bezpieczne dla jednostek napędowych.

Korzystanie z Samostartów wymaga jedynie wiedzy, gdzie w samochodzie znajduje się filtr powietrza. Należy zatem zdemontować filtr, pod niego wstrzyknąć niewielką dawkę produktu i możliwie szybko uruchomić zapłon. W wyniku spalania eteru silnik zostanie odpalony. Pozostawiając włączony motor, należy z powrotem zamontować filtr powietrza. Nowoczesne produkty, np. K2 Super Start, zawierają w swoim składzie specjalnie dobrane pakiety dodatków, które zabezpieczają silnik w pierwszej fazie rozruchu.

Należy wiedzieć, że stosowanie zamienników czy tzw. domowych sposobów, nieprzystosowanych do zabezpieczania jednostek napędowych w momencie odpalania, może doprowadzić do uszkodzenia podzespołów silnika, a w rezultacie – kosztownych remontów.