Jak to zrobić

Skuteczne sposoby na owady

Kompleksowa pielęgnacja samochodu na wiosnę stanowi priorytet praktycznie dla każdego kierowcy, szczególnie po długim, zimowym okresie. Niestety już po pierwszej jeździe czystym autem, pojawiają się uciążliwe problemy  – owady, rozbijające się np. o przednią szybę pojazdu.

Pozostałości po insektach, poprzez swoje właściwości żrące, mogą być powodem uszkodzeń szyb samochodowych. Większość zwykłych płynów do spryskiwaczy nie usuwa skutecznie tego typu zanieczyszczeń. Jazda autem staje się wówczas niebezpieczna, ponieważ zalegające na szybie owady ograniczają widoczność. Dodatkowo zalepione reflektory, po zmroku, zmniejszają zakres oświetlenia drogi.

Owady po uderzeniu w szybę zasychają w ciągu 3 do 5 sekund, a niezmyte od razu, bez zastosowania odpowiednich środków, są praktycznie niemożliwe do usunięcia. Korzystanie z usług myjni automatycznej w takich przypadkach nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Z kolei samodzielne czyszczenie za pomocą zwykłego szorowania gąbką,  może prowadzić do powstania drobnych zarysowań. W takich sytuacjach warto sięgnąć po specjalne produkty np. K2 Anti Insect, które przy pomocy ścierki pomogą uporać się z pozostałościami po insektach.  Dużym ułatwieniem są także produkty w formie koncentratu, które miesza się bezpośrednio z płynem do spryskiwaczy. Środki tego typu nie niszczą karoserii oraz elementów gumowych i plastikowych, a do tego są neutralne dla środowiska.

Wyjeżdżając w daleką trasę, poza wyposażeniem bagażnika w produkty usuwające owady, należy również zadbać o dobry stan wycieraczek. Aby mogły skutecznie oczyszczać szybę,  lewa wycieraczka powinna być wyposażona w specjalny spoiler, ułatwiający eliminację irytujących insektów. Zapewnia on lepsze przywieranie pióra wycieraczki do szyby, a tym samym skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń. Odpowiednie przygotowanie się do drogi, umożliwi później sprawne radzenie sobie z tym jakże uciążliwym kłopotem.

Cena: ok. 8-9 zł/700ml

Publicon