Jak to zrobić

Oczyszczanie i konserwacja samochodu

Nawet nowe auto, aby mogło służyć długo i bezawaryjnie wymaga odpowiedniej konserwacji. Mimo tego zdarzają się przypadki zapieczonej śruby przy kole, czy „skrzypiących drzwi”. Takie trudności są jednak znikome w porównaniu z przypadkami, z jakimi mechanicy samochodowi muszą sobie radzić na co dzień.

Warunki w jakich musi pracować samochód nie oszczędzają jego podzespołów. Zmienna temperatura, wilgoć oraz intensywne nasłonecznienie to jedne z wielu czynników, które negatywnie wpływają na ogólną kondycję pojazdów. Konstruktorzy preparatu Hertz postawili sobie za cel sprostanie trudnościom związanym z właściwą pracą aut oraz serwisem samochodowym. Aerozol usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia tłuszczowe, olejowe, smary przemysłowe i inne pochodne ropy naftowej, a także uwalnia zapieczone gwinty oraz uruchamia zatarte mechanizmy.

Przy okazji naprawy auta często występuje konieczność uszkodzenia jednego elementu, by móc zdemontować inny. Takie sytuacje mają miejsce nie tylko w małych warsztatach, ale także profesjonalnych stacjach obsługi samochodów. W podobnych przypadkach zastosowanie preparatu Hertz może znacznie ułatwić demontaż. Preparat posiada dodatki penetrujące, które wnikają w głąb czyszczonych powierzchni do trudno dostępnych miejsc, umożliwiając zluzowanie śrub, zawiasów czy też zaworów.

Układy elektryczne stanowią istotny element w nowoczesnych samochodach. Największym zagrożeniem dla tych układów jest oczywiście woda. Skuteczne zabezpieczenie przed jej skutkami jest niezbędne. Środek Hertz ułatwia osuszanie, pozostawiając przy tym odpowiednią powłokę ochronną.

„Nasz preparat jest skuteczny nawet wobec silnych zabrudzeń, jednocześnie nie narusza czyszczonej powierzchni oraz powłoki lakierniczej samochodów. Po zastosowaniu szybko odparowuje, przez co nie sprzyja korozji, jednocześnie pozostawiając trwały filtr zabezpieczający” – mówi Iwona Piasecka, Produkt Manager marki Hertz.

Preparat aerozolowy Hertz posiada właściwości czyszczące, odtłuszczające oraz smarujące elementy metalowe. Potrafi także skutecznie osuszać i zabezpieczać układy elektryczne.

Produkt stworzono na bazie mieszanki węglowodorów alifatycznych, środków powierzchniowo czynnych oraz dodatków penetrujących i smarnych. Wykorzystanie właśnie takich składników sprawia, że zakres jego zastosowania dla części silników, niewielkich urządzeń elektrycznych, jak i innych przedmiotów metalowych jest bardzo szeroki. Opakowanie aerozolu dodatkowo wyposażono w specjalny zawór umożliwiający aplikację środka w każdym położeniu, co czyni go łatwym w użyciu.