Ekologia

Najlepsze Elektryczne Auto Przyszłości

Mitsubishi i-MIEV został uhonorowany tytułem „Najlepszego Elektrycznego Auta Przyszłości” podczas parady Start Eco Car Spectacular, która odbyła się na londyńskiej ulicy Mall, jako część inicjatywy „Start” propagującej zrównoważony rozwój, a podjętej przez Jego Królewską Wysokość Księcia Walii, celem popularyzacji proekologicznego stylu życia.

Nagrodę odebrał i zaprezentował publiczności Sir Stirling Moss, legendarny brytyjski kierowca wyścigowy, który odbył przejażdżkę Mitsubishi i-MIEV słynną ulicą Mall naprzeciwko pałacu Buckingham.

Po wyjściu z samochodu Sir Stirling powiedział: „Jazda i-MIEV to wielka frajda. To najbardziej praktyczny elektryczny samochód, dostępny obecnie na rynku, który oferuje mnóstwo miejsca dla 4 dorosłych pasażerów, imponujące przyspieszenie i minimalne koszty eksploatacji. To fantastyczne auto do jazdy w mieście.” „Mitsubishi i-MiEV zrobił na mnie rzeczywiście spore wrażenie. Pojazdy elektryczne stają się powoli realną propozycją jako samochody do codziennego użytku, szczególnie w warunkach wielkomiejskich.” – dodał.