Budowa węzła autostrad A1 i A2 - "Stryków" | drogi | drogi
Piątek, 21 Styczeń 2022
Budowa węzła autostrad A1 i A2 - "Stryków"
Piątek, 28 Maj 2010 14:28
28 maja br. w siedzibie łódzkiego Oddziału GDDKiA, w obecności Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka, została podpisana umowa na wykonanie jednej z najważniejszych inwestycji w regionie - węzła "Stryków". Pozwoli to na połączenie istniejących i powstających autostrad (A1 oraz A2) i poprowadzenie ruchu nie tylko z północy na południe i ze wschodu na zachód ale także we wszystkich innych relacjach.

Węzeł autostradowy „Stryków” to drugi co do wielkości tego typu obiekt w Polsce. (Największy to węzeł „Sośnica” w pobliżu Gliwic, gdzie przecinają się autostrady A-1 i A-4). Będzie łączył autostrady A-1 (północ – południe) i A-2 (wschód – zachód). W ramach budowy pojawi się między innymi trzynaście wiaduktów i wiele kilometrów łącznic.

W przyszłości będzie to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Polsce i tej części Europy. Prognozy ruchu na 2030 rok zakładają, że przy opłatach 10 groszy za samochody osobowe i dostawcze oraz 23 groszy za ciężarowe, średni ruch dobowy w relacji północ – południe może wynosić około 60-ciu tysięcy pojazdów na dobę, natomiast w relacji wschód – zachód, ma szansę osiągnąć wartość nawet 63 tysięcy pojazdów. Zatem należy przyjąć, że we wszystkich kierunkach będzie tędy podążało każdego dnia 120 - 130 tysięcy pojazdów.

Planowany termin wykonania to 30.11.2011 roku.

 

Ministerstwo Infrastruktury

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.