Bezpieczeństwo

Wiózł rodzinę bez prawa jazdy

Wczoraj policjanci posterunku w Szlichtyngowej, zatrzymali 45-latka, który po krajowej 12 w jechał fiatem bez uprawnień do kierowania, a w samochodzie wiózł żonę i troje małych dzieci.

Na szczęście dla wszystkich skrajna nieodpowiedzialność rodziców została zauważona, dziwne zachowanie jadącego fiatem, który na widok radiowozu skręcił na przydrożną stację paliw, wzbudziło zainteresowanie policjantów.

Podczas kontroli kierujący zapewniał policjantów, że zapomniał dokumentów, ale jak się okazało, 45-letni mieszkaniec Szlichtyngowej – nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak dodał później – kiedyś próbował, ale nie mógł zdać więc zrezygnował.

Żona kierującego jadąca na siedzeniu pasażera oświadczyła, że ona pojedzie dalej, ale na prośbę okazania prawa jazdy, tak jak mąż, powiedziała że zostawiła w domu. Po chwili jednak przyznała że jest dopiero w trakcie kursu.

Nieodpowiedzialni rodzice w samochodzie przewozili jeszcze troje swoich dzieci w wieku od 6-ciu miesięcy do 9 lat.

Kierującego ukarano 500 złotowym mandatem i uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek przypominając, że nieodpowiedzialność i przerażająca bezmyślność sa przyczyną znacznej liczby wypadków drogowych, których skutki są zazwyczaj większe niż nałożona grzywna.

Policja informuje, że w tym roku, do wczoraj, w województwie lubuskim doszło już do 307 wypadków drogowych, w których zginęły 33 osoby, a 407 zostało rannych.

Policja, fot. KPP Gostynin