Bezpieczeństwo

Prowadzę – jestem trzeźwy

16 stycznia współorganizatorzy kampanii „Prowadzę – jestem trzeźwy”, ksiądz Piotr Brząkalik, duszpasterz trzeźwości archidiecezji katowickiej i dr Krzysztof Wilgus, właściciel firmy Business Consulting odebrali Złoty Laur umiejętności i kompetencji w kategorii: „Pro publico bono”.

– Nowy Rok to czas podsumowań i planów na przyszłość – mówi dr Krzysztof Wilgus – Mamy się z czego cieszyć. W roku 2009 zainicjowaliśmy wśród kierowców akcję naklejania na tył samochodu naklejki „Prowadzę – jestem trzeźwy”. Do chwili obecnej przekazaliśmy kierowcom w całej Polsce 65.000 sztuk naklejek.

Podsumowując piątą edycję kampanii organizatorzy zestawili niektóre cyfry: 500 naklejek „Prowadzę – jestem trzeźwy” na tyłach autobusów i tramwajów w całej Polsce, 200 billboardów, kilkaset emisji w telewizji i radiu, 15.000 breloków, pierwsza wydana książka o kampanii, bardzo wysoko pozycjonowana strona www.trzezwosc.pl, 20 przeprowadzonych aukcji charytatywnych.

Ksiądz Piotr Brząkalik i dr Krzysztof Wilgus odebrali Złoty Laur w imieniu wszystkich ludzi dobrej woli, instytucji, firm i organizacji, które od lat przyczyniają się do rozwoju kampanii „Prowadzę – jestem trzeźwy”. Serdecznie Im dziękujemy i gratulujemy!

Złote Laury otrzymują osoby, organizacje i instytucje, które osiągnęły sukces gospodarczy lub zawodowy, godząc swoją pracę z działalnością publiczną oraz wykazując się wyjątkową postawą etyczną aktywnością społeczną i uczestnictwem w akcjach charytatywnych. Laury przyznaje Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.