Bezpieczeństwo

„Prowadzę – jestem trzeźwy” – premiera spotu

W dniach 9 – 14 kwietnia nowy spot kampanii społecznej „Prowadzę – jestem trzeźwy” pojawi się na antenie TVN, TVN siedem, TVN Style, TVN Turbo.

 trzezwosc.pl

Do Partnerów medialnych kampanii dołącza również RMF MAXXX. Emisja spotów nastąpi we wszystkich stacjach tej sieci w Polsce.

– Wiosna to czas Wielkanocy, nadziei, budzenia się nowego życia, nie tylko fizycznego, ale również duchowego – mówi ksiądz Piotr Brząkalik, odpowiedzialny za kampanię od strony merytorycznej – Miejmy nadzieję, że rozpoczęcie kampanii w mediach „obudzi” wielu kierowców i zachęci ich do postawy odpowiedzialności za życie swoje i innych.

Emisje w radiu i telewizji zaplanowano na „długie weekendy” roku 2009 podczas których kierowcy częściej niż zwykle siadają za kółkiem, odwiedzają rodziny i przyjaciół, wyjeżdżają na dalsze wycieczki.

– Najnowszy spot zatytułowaliśmy „urodziny wujka”, a jego fabuła opowiada o dobrym gospodarzu, który dba o bezpieczeństwo gości i najbliższych – mówi Krzysztof Gmyrek, wiceprezes firmy Business Consulting, która jest współorganizatorem kampanii – Jest taki sympatyczny moment w spocie, kiedy tytułowy wujek, słysząc wystrzał otwieranego szampana, pyta donośnym głosem „Zaraz, zaraz… A kto was odwiezie?” Zależałoby nam, żeby ludzie podchwycili intonację aktora i zadawali sobie to pytanie podczas różnych imprez, przed pierwszym toastem.

– Spot nakręcony został dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Infrastruktury, Urzędów Miast i Gmin oraz aukcji charytatywnej breloków na portalu Allegro.pl – mówi Krzysztof Bogdoł odpowiedzialny za produkcję.

Start kampanii na nośnikach outdoorowych, billboardach, autobusach i tramwajach planowany jest na początek lipca.