Bezpieczeństwo

Pościg za Mercedesem z Francji

3 czerwca policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w ramach działań „Długi Weekend” patrolowali drogę krajową numer 8 na odcinku Białystok-Augustów.

Około godziny 11:30 w pobliżu Katrynki mundurowi zauważyli pędzącego z dużą prędkością mercedesa. Videorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie zaczął nagrywać wyczyn drogowego pirata. Najpierw kierowca terenówki wyprzedzał inny pojazd na zakazie wyprzedzania i na podwójnej linii ciągłej, chwilę potem rozpędził się jeszcze szybciej. Pomiar prędkości wskazał, że kierowca auta jedzie 145 km/h, gdzie na tym odcinku drogi dopuszczalna prędkość to 70 km/h.

Kilkaset metrów dalej policjanci zatrzymali mercedesa do kontroli. Za jego kierownicą siedział 43-letni Litwin. Po sprawdzeniu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał 0,42 promila alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że pojazd, którym jechał nie jest dopuszczony do ruchu. Został już wyrejestrowany z terenu Francji, a to właśnie francuskie numery rejestracyjne były do niego przykręcone. Litwin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za brawurową jazdę, a przede wszystkim za kierowanie po alkoholu.

KWP Białystok