Bezpieczeństwo

Pijani nieletni kierowcy

Wakacje trwają. Młodzież na spędzanie ich ma różne pomysły. Jedni chcą aby mijały bezpiecznie, natomiast u innych włącza się brak wyobraźni i odpowiedzialności. Zaledwie dwa dni temu w powiecie polkowickim doszło do dwóch kolizji, które spowodowało dwóch nieletnich. Obaj kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Policja apeluje o rozsądek!

13 lipca policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca Żar, który jadąc volkswagenem ze zbyt dużą prędkością na łuku wpadł w poślizg i wjechał na chodnik a następnie w ogrodzenie jednej z posesji, po czym uciekł z miejsca kolizji. Jak się okazało po zatrzymaniu, spożywał on wcześniej wraz z wujkiem alkohol i zdecydował się usiąść za kierownicę, aby dokupić większą jego ilość. W trakcie kolizji nietrzeźwy miał 1,2 promila alkoholu we krwi. Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie za m.in. jazdę w stanie nietrzeźwości, kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień i spowodowanie kolizji. Wujek natomiast odpowie za dopuszczenie nieletniego do kierowania tym pojazdem.

Tego samego dnia w Chocianowie policjanci zostali wezwani do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego oraz rowerzysty. jak się okazało, kierujący rowerem 15-letni chłopiec wymusił pierwszeństwo i znalazł się pod kołami nadjeżdżającego samochodu, na szczęście nic mu się nie stało. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 0,5 promila. Sprawa odbędzie się w sądzie dla nieletnich.

KWP Wrocław