Bezpieczeństwo

Opony Goodyear w testach ADAC

Opony zimowe Dunlop SP Winter Response w rozmiarze 175/65 R14, Dunlop SP Winter Sport 3D w rozmiarze 195/65 R15, a także Goodyear UltraGrip 7+ w obu tych rozmiarach zostały ocenione jako „szczególnie polecane”.

źródło Goodyear

Wyniki testów zostały przedstawione w opublikowanym właśnie, corocznym teście opon zimowych, oceniającymi byli eksperci ds. opon z ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club).

Produkty Grupy Goodyear znalazły się wśród czterech najwyżej ocenionych opon w każdym z rozmiarów.

W konkurencji z oponami zimowymi bardzo dobre oceny uzyskała także opona całoroczna Goodyear Vector4Seasons, która uzyskała ocenę „polecana”, pokonując w rankingu opony zimowe wielu renomowanych producentów i osiągając najlepsze w całym teście wyniki podczas jazdy na lodzie.

SP Winter Response

Badaniom w tym roku poddano 34 zestawy opon zimowych i 3 całorocznych różnych producentów, w rozmiarach najczęściej stosowanych w małych autach kompaktowych klasy B i C. Eksperci ADAC oceniali m.in.: właściwości jezdne na suchej i mokrej nawierzchni, na śniegu i lodzie, zużycie bieżnika, zużycie paliwa oraz emisję hałasu.

W przypadku Dunlop SP Winter Response w rozmiarze 175/65 R14, Dunlop SP Winter Sport 3D w rozmiarze 195/65 R15 oraz Goodyear UltraGrip 7+ w obu testowanych rozmiarach, na ekspertach ADAC szczególne wrażenie zrobił fakt, że opony te osiągają bardzo dobre wyniki we wszystkich kryteriach testowych i nie mają słabych punktów. Dodatkowo opona Goodyear UltraGrip 7+ została oceniona najlepiej pod względem jazdy na mokrej nawierzchni.

SP Winter Sport 3D

„Cieszymy się, że nasze opony kolejny rok z rzędu zostały docenione w niezwykle wymagającym teście ADAC. To dowód, że wysiłek włożony w badania, rozwój i testowanie opon przynosi pożądany efekt. Szczególnie godne podkreślenia jest to, iż nasze opony wypadają bardzo dobrze we wszystkich kryteriach testowych i można je polecić na nawet najbardziej zróżnicowane warunki, jakie możemy spotkać zimą na polskich i europejskich drogach” – powiedział Leszek Szafran, Dyrektor ds. Handlowych Grupy Goodyear Polska.

Należy zwrócić także uwagę, że aż 8 produktów, pochodzących od producentów opon budżetowych z Dalekiego Wschodu, uzyskało ocenę „niedostateczne”. Okazuje się, iż właściwości wielu opon zimowych z tego segmentu są niedostateczne w trudnych zimowych warunkach drogowych.