Bezpieczeństwo

Mercedesem potrącił znajomego

Białogardzcy policjanci już w kilka godzin od otrzymania zgłoszenia zatrzymali kierowcę, który celowo potrącił samochodem mężczyznę, zostawiając rannego w przydrożnym rowie. Za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny poranek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie otrzymał informację, że na jednej z dróg powiatowych znaleziono potrąconego przez samochód rannego 18-latka. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna z grupą znajomych brał udział w ognisku. Tam doszło do nieporozumień pomiędzy nietrzeźwymi mężczyznami. Kiedy 18-latek stał się celem agresji innych uczestników ogniska, zaczął uciekać.

Napastnicy wsiedli do samochodu osobowego marki Mercedes i udali się w pościg za uciekającym. W pewnym momencie kierujący samochodem 28-letni mężczyzna potrącił biegnącego drogą chłopaka, który wpadł do przydrożnego rowu. Kierowca mercedesa odjechał pozostawiając rannego w przydrożnym rowie. W wyniku potrącenia 18–lalek doznał złamania nogi i został przewieziony przez pogotowie do szpitala w Białogardzie.

Już w kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia o potrąceniu białogardzcy policjanci wpadli na trop kierowcy mercedesa, którym okazał się 28–letni mieszkaniec gminy Białogard. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu. W jego zabudowaniach gospodarczych mundurowi znaleźli ukryty samochód. Pojazd nosił ślady uszkodzenia reflektorów i przedniej szyby.

Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut popełnienia przestępstwa spowodowania uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego przestępstwa. Na wniosek Policji, prokurator zastosował wobec 28-letniego mężczyzny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie