Bezpieczeństwo

Kara za wyprzedzanie

Zielonogórscy policjanci na drodze krajowej nr 3, prowadzą działania „Bezpieczna Krajówka”. Kilka dni temu podczas działań zatrzymali kierującego audi, który swoim niebezpiecznym manewrem – zmusił policyjny radiowóz do zjechania na pobocze drogi, aby uniknąć zderzenia czołowego.

Droga krajowa nr 3 nieprzypadkowo została wybrana do wzmożonych działań ruchu drogowego. Na tej trasie dochodzi do wypadków drogowych, często ze skutkiem śmiertelnym.

Kamera policyjnego radiowozu zarejestrowała wyczyny kierującego audi, który nie upewniając się czy z przeciwka nie nadjeżdżają inne pojazdy, rozpoczął wyprzedzanie samochodu ciężarowego, zmuszając tym samym inne pojazdy, w tym policyjny radiowóz do zjechania na pobocze drogi. Policjanci pojechali za sprawcą wykroczenia. Po zatrzymaniu okazało się, że jest to 53-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna przewoził swoim samochodem troje pasażerów.

Ze względu na niebezpieczeństwo manewru i zagrożenie jakie spowodował kierujący audi, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

Policja