Bezpieczeństwo

DRIver – akcja w Krakowie

W realizowanym w Krakowie programie: Prowadzący – niepijący, wzięło udział 19 145 osób. Co szósty z uczestników został DRIverem – niepijącym, czyli wyznaczonym kierowcą.

Akcję zorganizował Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie, była ona prowadzona także w czasie Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa ONZ.

 Kraków to 3 miasto, w którym przeprowadzono taką kampanię. W tym mieście padł rekord – wśród prawie 20 000 osób, które wzięły udział w akcji, 3 250 zostało DRIverami.

Bezpieczny Ruch Imprezowy rozpoczął się w Krakowie 29 kwietnia i chociaż sama akcja zakończyła się 6 maja, organizatorzy liczą, że jej efekty będą długofalowe. W 30 wybranych krakowskich klubach, dyskotekach oraz na 10 przejściach dla pieszych i na krakowskich Błoniach, podczas wielkiej majówki akcja cieszyła się zainteresowaniem aż 19 145 osób. Ze wszystkich obecnych w lokalach gości, 15 145 wzięło udział edukacyjnych animacjach, a 900 z nich zostało DRIverami – wyznaczonym kierowcami, którzy nie piją alkoholu i rozwożą przyjaciół do domu.

Pośród bawiących się na wielkiej majówce ludzi promotorzy wyznaczyli 1550 DRIverów. Dodatkowo 800 kierowców, którzy spróbowali swoich sił jeżdżąc w alkogoglach na specjalnym zabezpieczonym torze zostało DRIiverami Każdy DRIver otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę. 

Celem kampanii edukacyjnej Prowadzący – niepijący! zorganizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie pod patronatem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego było uświadamianie młodym ludziom bawiącym się w lokalach, iż nie powinni prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu. Działania w Krakowie realizowano również w ramach ogłoszonego przez ONZ i Światową Organizację Zdrowia Pierwszego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa ONZ, którego przewodnim tematem stali się młodzi użytkownicy dróg, w tym młodzi kierowcy.