Bezpieczeństwo

Bezpieczne Święta

Policja jak co roku, przygotowała kilka rad dla osób udających się w podróż na Święta samochodem. Przestrzeganie ich napewno przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa i zniweluje ryzyko zagrożeń na drodze. 

KGP

Zabezpieczenie samochodu

Zwracajmy uwagę, by parkować w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, a najlepiej zabierzmy je ze sobą.

Podróż

Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi w drodze setki kilometrów. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które zagwarantują nam, że dojedziemy do celu. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach.

Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks.

Nie zapominajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą. Pamiętajmy o tym, a być może „czarne statystyki” będą mniej niepokojące niż w latach ubiegłych.

Na pewno na drogach pojawi się więcej kontroli policyjnych, które zapewnią większy stopień bezpieczeństwa dla wszystkich podróżujących, a także pohamują temperament piratów drogowych.