Czarne worki na zwłoki przy drogach | bezpieczenstwo | bezpieczenstwo
Piątek, 21 Styczeń 2022
Czarne worki na zwłoki przy drogach
Czwartek, 26 Luty 2009 00:00

Stojące obok szosy czarne punkty nie są już skuteczne, ale drogowcy nie rezygnują z odstraszającej roli czarnych worków.

 

 

 

źródło Drogi Zaufania

Ustawiane wzdłuż szos czarne punkty, informujące o ofiarach wypadku w danym niebezpiecznym miejscu straciły nieco na skuteczności, dlatego drogowcy wymyślili kolejną akcję ostrzegającą przed skutkami brawurowej jazdy.

Wzdłuż dróg poustawiane są tablice, na których widnieje liczba rannych oraz na niektórych liczba zabitych w określonym niebezpiecznym miejscu na drodze. Jednak jak pokazały badania przeprowadzane przez GDDKiA, 15 proc. kierowców przyspiesza gdy widzą znak ostrzegawczy a ponad połowa nie zwalnia. Dlatego, jak mówi Artur Mrugasiewicz z biura prasowego GDDKiA, zaprzestano rozwijania tego programu.

Od zeszłego roku natomiast pojawiają się przy niebezpiecznych punktach plastikowe czarne worki na zwłoki, które umieszczane są w ramach programu "Drogi Zaufania". Dodatkowo ustawiane są tablice z liczbą ofiar wypadku w danym miejscu. Jest to bardziej szokujące rozwiązanie, jednak wywołuje więcej refleksji u przejeżdżających kierowców, więc na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.