Automoc

VW Touareg R50 w sprzedaży

VW niebawem rozpocznie sprzedaż sportowej odmiany znanego już dobrze SUV’a, który zarówno wyglądem, jak i osiągami przyciągnie wielu miłośników mocnych wrażeń. Nowy model dostał oznaczenie R50.

 Samochód ten posiada zmodyfikowany silnik ze standardowej wersji: 5-litrowy diesel, V10, o mocy zwiększonej o 37 Km, posiada teraz 345 KM. Także moment obrotowy zwiększony został z 750 do 850 Nm.

Dzięki tym zmianom potężne auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy! Prędkość maksymalna wynosi 235 km/h.

Ze względu na podwyższenie osiągów Touareg’a niemieccy inżynierowie wyposażyli go w sztywniejsze i obniżone o 20 mm sprężyny, co poprawiło przyczepność i pewność prowadzenia samochodu o tak dużej masie i gabarytach nawet przy dużych prędkościach. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że Touareg R50 posiada napęd na wszystkie koła – 4MOTION, do którego moc przekazywana jest przez 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów.

Wyposażenie VW Touareg w pakiet R uwidacznia się m.in. zamontowanym na tylnej części dachu spojlerem, aluminiowymi, 21-calowymi, wieloramiennymi felgami, matowo-chromowanym przednim grilem, niebieskimi zaciskami hamulcowymi oraz dwiema owalnymi końcówkami wydechowymi.

We wnętrzu można znaleźć logo „R” widniejące na obszytych skórą sportowych fotelach, a także na pedałach.

VW Touareg R50 będzie sprzedawany w limitowanej ilości. Cena egzemplarza to ok. 291 000 zł (wg aktualnego kursu funta brytyjskiego).

 źródło Autoexpress, VW