Automoc

Volkswagen Scirocco R Cup 2011

Wielka widownia, wielcy zawodnicy, wielki sport. Po pełnym emocji debiutanckim sezonie, Puchar Volkswagen Scirocco R rozpoczyna 2011 rok. Adam Gładysz, który po raz drugi wystartuje w tej serii, zapowiada walkę o czołowe pozycje.

Spektakularny, ekologiczny markowy puchar Volkswagena obejmuje osiem imprez z dziesięcioma wyścigami. Dzięki zastosowaniu biogazu jako paliwa, pucharowy Scirocco R emituje o 80 procent mniej CO2 niż przy tradycyjnym paliwie.

Nowością w kalendarzu na 2011 rok jest Red-Bull-Ring w austriackim Spielbergu, uzupełniający znane już obiekty, na których rozgrywane były wyścigi Pucharu Scirocco R. Do tego dochodzą między końcem kwietnia a końcem października eliminacje na EuroSpeedway, Norisring, Nürburgring, na brytyjskim Brands Hatch i w Oschersleben. W obozie kierowców panuje międzynarodowa atmosfera: na starcie stanie 21 kierowców obu płci z ośmiu krajów oraz legendy sportów motorowych i goście honorowi. Wśród zawodników jest Polak – Adam Gładysz, który w minionym roku wygrywał spektakularne pojedynki z wielkimi gwiazdami kierownicy, takimi jak Carlos Sainz.

„Bardzo się cieszę, że po raz drugi będę startował w Pucharze Volkswagen Scirocco R – Cup. Rywalizacja w tak niezwykle prestiżowej, a zarazem ekologicznej serii jest dla mnie sporym wyzwaniem. Będziemy rywalizować w najnowszym modelu Scirocco R, który będzie jeszcze szybszy i jeszcze lepszy od auta, które znamy sprzed roku. Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie, także i tym razem będziemy mogli korzystać z funkcji Push-to-pass, która zwiększa moc o 50 KM i przysparza wielu dodatkowych emocji. W tym roku moje apetyty są zdecydowanie większe i będę walczył o pierwszą trójkę w klasyfikacji generalnej sezonu 2011.” – mówi Adam Gładysz.

Scirocco cup 2011

Kontynuacja udanej współpracy z DTM

Jako partnerska seria DTM, Puchar Volkswagen Scirocco R nadal zachowa swój rozmach. Wspólnym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby miłośników sportów wyścigowych na tory i zaoferowanie im emocjonującego widowiska. W 2010 roku na trybunach gromadziło się średnio około 86.000 widzów. Dzięki niespotykanemu w innych markowych pucharach systemowi Push-to-pass, który pozwala na częstsze manewry wyprzedzania, Scirocco R – Cup gwarantuje wielkie emocje. Ponadto bezpośrednia rywalizacja młodych kierowców, kierowców doświadczonych i legend sportu motorowego w każdym z biegów również podnosi napięcie towarzyszące wyścigom. Przygotowanie jednolitych Scirocco R przez mechaników z Volkswagen Motorsport gwarantuje równe szanse wszystkim uczestnikom.

VW scirocco cup 2011

W marcu zaplanowany jest obóz kondycyjny dla kierowców Scirocco R – Cup i Formuly 3 w Oberjoch, na początku kwietnia odbędą się oficjalne testy na torze Oschersleben. W sobotę 30 kwietnia zawodnicy ustawią się po raz pierwszy na polach startowych do inauguracyjnego wyścigu w sezonie 2011, który zostanie rozegrany na torze Fromuły 1 w Hockenheim.

scirocco cup 2011

Kalendarz Scirocco R-Cup 2011

29.04 – 30.04 Hockenheim (D)

03.06 – 05.06 Spielberg (A)*

17.06 – 18.06 EuroSpeedway (D)

01.07 – 02.07 Norisring (D)

05.08 – 06.08 Nürburgring (D)

02.09 – 04.09 Brands Hatch (GB)

16.09 – 18.09 Oschersleben (D)*

21.10 – 22.10 Hockenheim (D)

* dwa wyścigi w jeden weekend