Automoc

Porsche 911 GT3 2010

Porsche ujawniło nowe zdjęcia modelu 911 GT3 na rok 2010 jeszcze przed oficjalnym debiutem na Salonie w Genewie, który odbędzie się w marcu tego roku.

Nowe Porsche 911 GT3 jest mocniejsze od poprzednika, głównie dzięki silnikowi o pojemności 4.0 litra, który dysponuje mocą 435 KM i pozwala rozpędzić ten niezaprzeczalnie sportowy samochód od 0 do 100 km/h w czasie 4,1 s, a następnie aż do prędkości 310 km/h!

Samochód cechuje się świetną przyczepnością i prowadzeniem. Zmodyfikowany Stability Management System, będący układem Porsche wpływającym na zachowania samochodu w krytycznych sytuacjach na drodze, pozwala na dopasowującą regulację ustawień układów stabilizacji i kontroli trakcji, co zapewnia bezpieczną jazdę z dużymi prędkościami, z mniejszym ryzykiem poślizgu, a wraz z mocnymi hamulcami karbonowo ceramicznymi, które powiększono w stosunku do wcześniejszego modelu, umożliwia bezpieczne i szybkie wyhamowanie.

Na zewnątrz Porsche 911 GT3 2010 zyskało nowy kształt tylnego spojlera, bardziej zaostrzone tylne lampy, bi-ksenonowe reflektory z przodu oraz zmieniony wlot powietrza na przednim zderzaku, na którym umieszczono także spojler sterowany z wnętrza samochodu. am, fot. Porsche