Automoc

Nissan GT-R w oponach Dunlop

Dunlop, jeden z wiodących w świecie producentów opon klasy high i ultra-high performance, jest dostawcą opon do najnowszego i najmocniejszego w historii Nissana: europejskiej wersji supersport Nissana GT-R.

Maszyna trafi na rynek w kwietniu 2009 r., wyposażona w opony Dunlop SP Sport 600 DSST ultra-high performance z technologią RunOnFlat w rozmiarach 255/40 ZRF20 (oś przednia) i 285/35 ZRF20 (oś tylna). Opony stworzono specjalnie dla supersportowej wersji samochodów marki Nissan, a zapewniają one maksymalną przyczepność oraz dużą wytrzymałość.

 „Cieszymy się, że Nissan wybrał opony Dunlop jako seryjne wyposażenie. Testy przeprowadzone przez Nissana na jednym z najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie – Nürburgring Nordschleife – wykazały, jak ważny jest właściwy dobór opon” – powiedział Frédéric Schilling, Dyrektor marki Dunlop na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA).

Nowy Nissan GT-R z 3,8-litrowym silnikiem twin-turbo V6 o mocy 485 KM i momencie obrotowym 588 Nm osiąga prędkość 100 km/h w 3,6 sekundy. Toshio Suzuki, kierowca testowy Nissana i wielokrotny mistrz rajdowy, sprawdził potencjał nowej konstrukcji na torze Nürburgring-Nord. GT-R pokonał legendarne okrążenie w Eifel w niesamowitym czasie 7 minut i 29 sekund.

„Opony są jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na osiągi samochodu, zwłaszcza w przypadku aut o tak gigantycznej mocy. Opony Dunlop stworzono w taki sposób,

aby przekazywały niezwykle dokładnie informacje z nawierzchni. To właśnie unikalne czucie drogi opon Dunlopa robi tak wielką różnicę” – powiedział E. Schilling.

Dunlop, marka należąca do koncernu The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat, które zakładane są w tak cenionych samochodach jak BMW 1 czy BMW 5. Opony Dunlopa oferowane są jako wyposażenie oryginalne takich marek, jak Alfa Romeo, AMG, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes, Porsche czy TVR.

Źródło GoodYear