Automoc

Formuła 1 z Casio

Firma CASIO została oficjalnym partnerem drużyny Red Bull Racing Formuły 1 w sezonie 2009. Będzie wspierała dwóch znakomitych kierowców: Marka Webber`a i Sebastiana Vettel`a.

Na mocy zawartej umowy, Red Bull Racing będzie działać jako ambasador marki CASIO EDIFICE – linii analogowych stalowych zegarków dla mężczyzn. Edifice przez stosowanie stoperów i stylistyki nawiązującej do branży motoryzacyjnej, jest marką szczególnie popularną wśród fanów sportów motorowych.

CASIO będzie wspierać zespół Red Bull i ich kierowców: Marka Webber`a i Sebastiana Vettel`a. Logo Edifice pojawi się na wyścigowych strojach noszonych przez kierowców, znajdzie się również na ciężarówkach, garażach, media walls, i publikacjach prasowych na temat Red Bull Racing.

„Jesteśmy zaszczyceni, mogąc współpracować z Red Bull Racing. Team jest dla nas idealnym ambasadorem ponieważ ucieleśnia prędkość i energie związaną z motoryzacją. Życzymy Markowi Webberowi i i Sebastanowi Vettelowi oraz całemu teamowi sukcesów w nadchodzącym sezonie Formuły 1” – powiedział Yuichi Masuda – Senior General Manager w firmie CASIO.

Team Red Bulla rozpoczął wyścigi w Formule 1 w 2005 roku. Od tego czasu rozwija się żeby zdobyć zwycięstwo. Na sezon wyścigowy 2009 jego kierowcami są Mark Webber który uzyskał stabilną silną pozycję w stawce kierowców F1 i Sebastian Vettel, który przykuwa uwagę tym, że jest najmłodszym kierowcą z tak dużą ilością rekordów. W sezonie 2009 odbędzie się 17 wyścigów Formuły 1. Pierwszy miał miejsce 27 marca w Australii.

CASIO powstało w 1957 roku. Od tamtej pory produkuje m.in.: zegarki, kalkulatory, aparaty cyfrowe, instrumenty, projektory, ekrany LCD, translatory, terminale mobilne, kasy fiskalne, telefony komórkowe itp. Pierwszy zegarek CASIO – CASIOTRON wprowadzono w 1974 roku. W Polsce CASIO dystrybuowane jest od 1991 roku przez firmę Zibi S.A. – www.zibi.pl.

Dwie najważniejsze technologie stosowane przez CASIO to: Wave Ceptor i Tough Solar. Wave Ceptor oznacza, że zegarki synchronizują się ze wzorcowym zegarem atomowym poprzez fale radiowe i raz dziennie ustawiają się na idealny czas. Tough Solar to panele słoneczne wbudowane w tarczę, które ładują akumulator. Dzięki nim zegarki nie wymagają wymiany baterii, co sprawia, że są bezobsługowe i  ekologiczne. CASIO jest tez producentem zegarków wstrząsoodpornych G-Shock, które w 1983 roku wywróciły sposób patrzenia na zegarki jako produktu delikatnego i wrażliwego, stając się marką kultową i znaną niezależnie od CASIO na całym świecie.

Źródło: zegarownia.pl