Automoc

7 najciekawszych filmów motoryzacyjnych

Szukasz ciekawych filmów dla facetów? Zobacz ten subiektywny ranking filmów motoryzacyjnych:

„Le Mans ’66” (2019)

Film opowiada o prawdziwej historii rywalizacji między Fordem a Ferrari podczas wyścigu 24 godziny Le Mans w 1966 roku. Ford postanawia wygrać wyścig i zatrudnia legendarnego kierowcę Ken Milese, aby zaprojektować samochód zdolny konkurować z Ferrari. Film przedstawia dramatyczną walkę obu zespołów, a także relację między Milesem a menedżerem Forda, Carolem Shelbyem.

„The Fast and the Furious” (2001)

Jeden z najbardziej kultowych filmów motoryzacyjnych, opowiada o grupie ulicznych kierowców, którzy zajmują się kradzieżą samochodów. Główny bohater, Brian O’Conner (Paul Walker), zostaje wysłany pod przykryciem, aby zdobyć zaufanie grupy i ujawnić ich działalność. Jednak w międzyczasie poznaje Domenica Toretto (Vin Diesel), lidera grupy, oraz jego siostrę, z którą zaczyna się spotykać.

„Rush” (2013)

Film opowiada o rywalizacji między dwoma kierowcami Formuły 1 w latach 70-tych: Jamesem Huntem (Chris Hemsworth) i Nikim Laudą (Daniel Brühl). Laudzie udaje się przetrwać straszliwy wypadek na torze, po czym powraca na tor, by kontynuować walkę z Huntem o tytuł mistrza świata.

„Gone in 60 Seconds” (2000)

Film opowiada o kradzieży 50 luksusowych samochodów w ciągu jednej nocy przez grupę przestępców. Główny bohater, Randall „Memphis” Raines (Nicolas Cage), zostaje zmuszony do powrotu do swojego dawnego zawodu kradzieży samochodów, aby uratować swojego brata przed gangiem.

„Bullitt” (1968)

Steve McQueen wciela się w rolę Franka Bullitta, detektywa z San Francisco, który zostaje poproszony o ochronę świadka w procesie przeciwko mafii. W trakcie tej misji dochodzi do jednej z najsłynniejszych scen pościgu samochodowego w historii kina.

„Drive” (2011)

Główny bohater, którego imienia nie znamy, (Ryan Gosling) jest kierowcą rajdowym w czasie wolnym od pracy pracuje jako kierowca ucieczkowy dla przestępców. Podczas jednej z ucieczek poznaje swoją sąsiadkę, która jest samotną matką, a także zostaje wciągnięty w niebezpieczny spisek.

„Mad Max: FuryRoad” (2015)

Film opowiada o postapokaliptycznym świecie, w którym władzę nad surowcami i wodą sprawuje okrutna grupa ludzi kierowanych przez Immortana Joe. Główny bohater, Max Rockatansky (Tom Hardy), zostaje uwięziony przez grupę Immortana, ale udaje mu się uciec wraz z pięcioma kobietami, które były przetrzymywane jako niewolnice. Wraz z Furiosą, jedną z kobiet, Max wyrusza w niebezpieczną drogę, by ocalić je przed prześladowcami. Film wyróżnia się spektakularnymi scenami pościgów i walki samochodowej, a także efektami specjalnymi.

foto: Shadowslip71