Automoc

2012 Mercedes-Benz SLK

Nowy Mercedes SLK 2012 jeszcze nie został oficjalnie przedstawiony, jego premiera będzie miała miejsce na marcowych targach motoryzacyjnych w Genewie, jednak już pojawiły się zdjęcia oraz podstawowe informacje techniczne. Jak widać, najnowszy SLK to całkowicie przebudowany model, który jednak zachował styl z poprzednich wersji. Jego wygląd mocno związany jest z najnowszą generacją Mercedesów, nasuwa na myśl nowe modele CLS, klasę C czy E. Świadczy to, że Mercedes wszystkie swoje obecne modele projektuje w jednym, rozpoznawalnym, ale równocześnie atrakcyjnym i nowoczesnym stylu.

SLK na rok 2012 poza wyglądem otrzyma także lepszy układ jezdny oraz napędowy, w tym bardziej wydajne jednostki silnikowe. Najprawdopodobniej dostępne będą silniki o pojemności 1.8 l i mocy 201 KM z turbodoładowaniem, 302-konny V6 o pojemności 3.5 l, a w najmocniejszej wersji AMG spodziewana jest jednostka V8 o pojemności 5.5 l. Mercedesy z silnikami o mniejszych pojemnościach dostaną 6-biegową skrzynię ręczną, natomiast szybsze wersje 7-biegową przekładnię automatyczną 7G-Tronic.

mercedes slk 2012 

W opcji wyposażenia będzie można wybrać sportowo zestrojone zawieszenie, ze sztywniejszymi sprężynami i amortyzatorami. W dodatkowym pakiecie Dynamic, przeznaczonym dla najbardziej wymagających kierowców, pojawi się możliwość regulacji amortyzatorów, układu kierowniczego w zależności od prędkości jazdy, a także siły hamowania. 

mercedes slk 2012 

O komfort jazdy zadba fotochromatyczny składany dach Magic Sky Control, elektroniczny układ wspomagania kierownicy, a także system z kamerą odczytujący znaki drogowe.