Opel i Fiat | dostawcze | samochody
Niedziela, 28 Listopad 2021
Opel i Fiat
Środa, 01 Grudzień 2010 16:20

Sektor motoryzacyjny Grupy Fiat (Fiat Group Automobiles S.p.A. Turyn, Włochy) i Adam Opel GmbH (Rüsselsheim, Niemcy) zakończyły negocjacje i podpisały umowę, w ramach której Fiat, począwszy od grudnia 2011, będzie dostarczał kilka wariantów samochodów firmie Opel.

 

 

Pojazdy, oparte na tej samej platformie, co modele Fiat Doblò, będą produkowane w fabryce Tofas w Bursie (Turcja), czyli tam, gdzie produkowany jest model Doblò i będą sprzedawane przez dealerów Vauxhall i Opla w Europie, jak również na innych rynkach spoza NAFTA (Północnoamerykańskiej Strefy Wolnego Handlu), począwszy od 2012 roku. Model zastąpi lekki samochód dostawczy Opel Combo.

Opel i Vauxhall zachowają nazwę Combo dla nowej gamy samochodów, w skład której wejdzie seria modeli pochodnych, wśród których wersje Cargo, Combi, samochody osobowe oraz pojazdy do zabudowy. Zespół stylistów Opla/Vauxhall z Rüsselsheim aktywnie uczestniczy w rozwoju nowych modeli wraz z grupą projektantów i designerów z Fiat Group Automobiles z Turynu.

Projekt przewiduje początkową dostawę do 6 000 pojazdów w roku 2011, natomiast program zakłada dostarczenie przynajmniej 250.000 samochodów dla Opla. W związku z tym całkowita liczba wyprodukowanych na tej platformie samochodów w fabryce Tofas wyniesie 1,3 miliona sztuk.

Tofas jest spółką joint venture pomiędzy Fiat Group Automobiles i tureckim Koç Holding, powstałą w 1968 roku.

 

Fiat 

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.