Darmowa instalacja LPG od Fiata | wyprzedaze | promocje-samochody
Niedziela, 28 Listopad 2021
Darmowa instalacja LPG od Fiata
Wtorek, 15 Listopad 2011 11:07

Fiat Auto Poland wprowadza dla kierowców promocyjną ofertę, która z pewnością pozwoli zmniejszyć wydatki ponoszone na paliwo do samochodu. Dzięki akcji promocyjnej każdy kupujący wybraną wersję nowego modelu marki Fiat otrzyma wysokiej jakości instalację gazową LPG wraz z montażem w ASO w cenie samochodu plus wysoki rabat.

W Polsce trawa boom na instalacje LPG. Jak wynika z obliczeń Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, do końca 2011 roku liczba aut jeżdżących na propan-butan wzrośnie o 200 tyś. do 2,5 mln. W 2010 roku samochodów zasilanych LPG było ponad 2,3 mln. Przyczyną tak dynamicznego wzrostu są w przybliżeniu o 50 proc. mniejsze koszty, jakie kierowca ponosi na stacji paliw przy każdym tankowaniu - cena gazu jest o ok. połowę niższa od ceny jednego litra benzyny lub ropy.


Mówiąc w uproszczeniu - jazda samochodem wyposażonym w instalację LPG pozwala zmniejszyć wydatki ponoszone na paliwo. A w przypadku skorzystania z najnowszej oferty promocyjnej Fiata, Klient już od pierwszego kilometra przejechanego na gazie oszczędza, bez oczekiwania na zwrot kosztu instalacji LPG. Dlaczego? Ponieważ przy zakupie nowych samochodów marki Fiat z poniższej listy, instalację gazową LPG wraz z montażem w ASO otrzymuje w cenie auta. Dodatkowym bonusem jest atrakcyjny rabat gotówkowy.

Oto szczegóły promocji:

    Fiat Panda: instalacja LPG bezpłatnie + upust do 5500 zł
    Fiat Grande Punto: instalacja LPG bezpłatnie + upust do 5500 zł
    Fiat Punto Evo: instalacja LPG bezpłatnie + upust do 5500 zł
    Fiat Linea: instalacja LPG bezpłatnie + upust do 6500 zł
    Fiat Bravo: instalacja LPG bezpłatnie + upust do 6000 zł

Instalacja LPG może być montowana w modelach wyposażonych w silniki benzynowe 1.2/69KM, 1.4/77KM oraz 1.4/90KM. Właśnie do tych jednostek napędowych Fiat oferuje specjalnie dedykowaną instalację EVO01 z system sekwencyjnego wtrysku gazu, zaprojektowaną i wyprodukowaną przez włoską firmę Tartarini Auto S.p.A. - uznanego na świecie producenta systemów zasilania paliwami gazowymi.

Dostępna w ramach promocyjnej oferty Fiata instalacja EVO01 charakteryzuje się pełną kompatybilnością z systemem OBD samochodu. Kierowcy docenią nienaganną współpracę układu wtrysku benzyny i LPG (precyzyjne sterowanie dawką gazu), a co za tym idzie wyjątkowo stabilną pracę silnika zasilanego paliwem gazowym. Dużym plusem jest także funkcja bezpośredniego uruchamiania silnika w trybie LPG.

Warto przypomnieć, że firma Tartarini od wielu lat jest partnerem Fiata,  jeśli chodzi o fabrycznie montowane rozwiązania zasilania samochodów dwupaliwowych (CNG i LPG) szczycących się niezawodnością, a instalacja EVO01 jest jedynym systemem, który zapewnia właściwą współpracę z urządzeniami sterującymi pracą silnika wytwarzanymi przez firmę Magneti Marelli, należącą do grupy Fiata.

Co ważne,  instalacja LPG do wymienionych wcześniej samochodów Fiata jest dostępna i montowana w autoryzowanym serwisie "od ręki". To niewątpliwie zaleta, ponieważ aktualnie w „zwykłych" warsztatach na założenie instalacji trzeba czekać 2-3 tygodnie. Nie bez znaczenia dla jakości wykonanego montażu jest też fakt, że ASO Fiata dysponuje wykwalifikowanym personelem, przeszkolonym i sprawdzonym przez producenta, narzędziami gwarantującymi prawidłowy przebieg prac instalacyjnych, zweryfikowaną i uaktualnianą dokumentacją montażową określonych modeli aut. Serwis Fiata posiada również stały dostęp do części zamiennych koniecznych do dokonywania przeglądów okresowych oraz ewentualnych napraw w trakcie eksploatacji.

Instalacja LPG oferowana do nowych modeli Fiata jest objęta 2-letnią gwarancją producenta.

 

 

Fiat

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.